Motorola pokazała nową technologię ładowania smartfonów

Motorola zaprezentowała system bezprzewodowego ładowania smartfonów z dystansu. To podobna technologia do opracowanej przez inżynierów Xiaomi.

Kilka godzin temu informowałem o nowej technologii ładowania Mi Air Charge, opracowanej przez inżynierów Xiaomi. Jest to 5 W bezprzewodowa ładowarka, potrafiąca uzupełnić energię w naszych smartfonach z odległości nawet kilku metrów. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już będzie kłaść sprzętu bezpośrednio na macie indukcyjnej, gdyż ładowanie rozpocznie się bez względu na jego położenie.

Xiaomi nie jest jedynym producentem pracującym nad takim rozwiązaniem. Podobną technologię bezprzewodowego ładowania, we wpisie na portalu Weibo zapowiedziała również Motorola. Na poniższym wideo możecie zobaczyć urządzenie, które ładuje dwa smartfony znajdujące się w sporej odległości od ładowarki.

Motorola

Na filmie widać również w jakiej odległości od urządzenia musi znajdować się smartfon, aby rozpoczęło się jego ładowanie. Z wideo wynika, że jest to odległość około 100 cm, więc znacznie mniej niż w przypadku konkurencyjnej technologii Xiaomi. Co więcej, w przeciwieństwie do rozwiązania chińskiego koncernu, ładowanie zatrzymuje się, kiedy system wykryje obiekt znajdujący się na drodze fal. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie dla zdrowia, gdyż dzięki temu fale radiowe nie będą miały wpływu na nasz organizm.

Niestety poza zaprezentowanym wideo, Motorola nie zdradza żadnych szczegółów technicznych nowego rozwiązania. Nie wiemy więc jaką oferuje moc, ani tym bardziej kiedy takie ładowarki pojawią się w sprzedaży. Raczej nie powinniśmy jednak oczekiwać, że będzie dostępna w tym roku.

Źródło

You may also like...