Elon Musk zaprezentował nowe zdjęcie statku Starship

Szef SpaceX zaprezentował na swym Twitterze najnowsze zdjęcie statku kosmicznego Starship. Widać na nim dokładnie jak wielkich rozmiarów jest ta rakieta.

Miliarder Elon Musk pochwalił się właśnie najnowszym zdjęciem prototypów okrętu kosmicznego Starship, nad którym pracują inżynierowie SpaceX. Fotografia przedstawia dwa prototypy okrętu SN9 oraz SN10, pokazując bardzo wyraźnie jak wielkie rozmiary mają pojazdy, które w przyszłości zabiorą ludzi na Marsa.

Wkrótce SpaceX przeprowadzi drugi suborbitalny test rakiety na dużej wysokości. Weźmie w nim udział prototyp Starship SN9, którego możecie zobaczyć na zaprezentowanej fotografii. Zaplanowano go na 1 lutego, a więc odbędzie się najbliższy poniedziałek, jeśli oczywiście pozwolą na to warunki pogodowe. Test ma być bardzo zbliżony do wcześniejszego testu, w którym uczestniczył prototyp Starship SN8. Natomiast podczas sprawdzianu statek będą napędzały trzy silniki Raptor. Pojazd ma osiągnąć pułap niemal 10 km.

Start obejmie “kontrolowane opadanie aerodynamiczne” z wykorzystaniem różnych systemów pokładowych prototypu. Firma planuje na swej stronie internetowej transmisję na żywo z tego wydarzenia.

Natomiast na oficjalnym koncie na Twitterze zamierza informować o wszelkich zmianach dotyczących zaplanowanego sprawdzianu.

SpaceX może w przyszłości odegrać ogromną rolę w podboju kosmosu. Statki amerykańskiej firmy będą dostarczały ładunki oraz ludzi na odległe planety, w tym także na Marsa, a być może również zaczną latać znacznie dalej.

Starship

Źródło

You may also like...