Fitbit Charge 4 obudzi mas w inteligentny sposób

Smartband Fitbit Charge 4 dostał właśnie aktualizację, która wprowadza dwie nowe funkcję. Pierwsza dotyczy wbudowanego GPS’u, druga natomiast funkcji budzika.

Użytkownicy smartbanda Fitbit Charge 4, mogą już pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania dostarczoną przez producenta. Poprawka o numerze v1.96.29, wprowadza kilka zmian do funkcjonowania opaski, które z pewnością przydadzą się jej posiadaczom.

Pierwsza nazywa się Dynamic GPS i jest to funkcja, dzięki której korzystanie z GPS’a, nie będzie już tak szybko zużywało baterii. Gdy w pobliżu opaski znajdzie się smartfon, wówczas będzie korzystała z GPS’a wbudowanego w telefon, zamiast z własnego. W ten sposób obniży się zapotrzebowanie na energię i na jednym ładowaniu sprzęt podziała znacznie dłużej.

Kolejną z nowością jest funkcja Smart Wake, dostępna już w opaskach z serii Fitbit Ionic oraz Fitbit Versa. Jest to usprawnienie dla wbudowanego alarmu, dzięki któremu będzie nas budził w inteligentny sposób. Mówiąc bardziej opisowo, urządzenie nie wyrwie nas już najgłębszego snu, co nie byłoby dobre dla naszego zdrowia. Zamiast tego określi odpowiednią porę dla włączenia alarmu, by obudzić w łagodny sposób.

Aktualizacja wprowadza tez możliwość regulacji czasu włączenia wyświetlacza. A gdy aktywujemy urządzenie za pomocą firmowej aplikacji, zaprezentuje nam aktualną datę. Oprócz tego najnowszy firmware wprowadza nieco usprawnień do funkcjonowania smartbanda oraz poprawia błędy.

Fitbit Charge 4

Źródło

You may also like...