Flagowy HIKe X1 z 2 GB pamięci RAM

HIKE to kolejny producent chińskich smartfonów, który wprowadził na rynek swój najnowszy model flagowy o nazwie HIKe X1. Posiadający nowoczesne wzornictwo oraz niezłą konfigurację sprzętową, jest interesującą propozycją dla konsumentów poszukujących dobrego telefonu.

HIKe X1 dostępny jest już od początku sierpnia i obecnie można go kupić w promocji za jedyne 294 dolary, co biorąc pod uwagę zainstalowane w nim wyposażenie, jest kwotą śmiesznie niską. Ale nawet gdy promocja się skończy, smartfon nie wydrenuje nam portfela, gdyż jego standardowa cena to zaledwie 326 dolarów.

Czy to dużo? Nie, jeśli weźmiemy pod uwagę wyposażenie, a więc 5-calowy ekran IPS Full HD, czterordzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci użytkowej, a także niezłe aparaty, w tym aż 8 Mpix z przodu oraz 13 Mpix z tyłu z 88 stopniowym kątem widzenia oraz podświetlanym sensorem BSI COMS, jak również błyskiem LED.

Telefon wyposażono w wyjście HDMI, USB OTG, WiFi, a także wsparcie dla NFC oraz system bezprzewodowego ładowania baterii. Nie zapomniano też o dodatkach w postaci żyroskopu, cyfrowego kompasu, barometru oraz paru innych bajerów. Całość zamknięta jest w eleganckiej obudowie o rozmiarach 143.9 x 70.5 x 9.9 mm. Niestety to unibody, więc baterii o pojemności 2300 mAh nie da się samodzielnie wymienić.

Nieco ponad 1000 złotych za taki sprzęt, to cena bardzo atrakcyjna. Tym bardziej, że konkurencja z USA czy Korei Południowej, za smartfony o gorszych parametrach życzy sobie znacznie więcej. Tymczasem HIKE X1 to chiński smartfon z najwyższej półki dostępny w bardzo przyzwoitej cenie.

Źródło: Mtksj.com

You may also like...