Sztuczna inteligencja Sony pomaga w tworzeniu muzyki

Sony uruchomiło zupełnie nowy serwis o nazwie Flow Machines. Jest to narzędzie do tworzenia muzyki, wykorzystujące firmową sztuczną inteligencję.

Niegdyś tworzenie muzyki wymagało talentu i wymagało włożenia w to mnóstwa pracy. Rozwój nowoczesnej technologii niebawem sprawi, że to wszystko przestanie być niezbędne, gdyż w pracy pomoże nam sztuczna inteligencja. Wbrew pozorom wcale nie jest to odległa przyszłość, lecz teraźniejszość.

Sony CSL uruchomiło właśnie całkowicie nowy serwis do produkcji muzyki o nazwie Flow Machines. Niezwykłość tej usługi polega na wsparciu ze strony sztucznej inteligencji, gdyż łączy ludzką kreatywność z systemem rekomendacji zapewnianym przez SI. Specjalne algorytmy proponują melodie, akordy i basy, umożliwiając twórcom dostosowanie treści do własnych upodobań.

Flow Machines

System działa w oparciu o Paletę Styli, będącą modelem uczenia maszynowego, który analizuje dane muzyczne opracowane przez Sony CSL. Narzędzie jest bardzo rozbudowane, oferując mnóstwo opcji, dzięki którym komponowanie utworów staje się bardzo wygodne.

Demonstracyjna wersja nowego narzędzia dostępna jest na jego oficjalnej stronie, gdzie możecie je osobiście wypróbować. Jeśli natomiast chcielibyście posłuchać pierwszego utworu stworzonego za jego pomocą, to znajdziecie go poniżej.

Źródło

You may also like...