Focal Sib Evo: głośniki z Dolby Atmos

Francuska marka Focal, pokazała nowy zestaw głośnikowy przeznaczony do kina domowego. Produkt o nazwie Sib Evo jest zestawem z technologia Dolby Atmos.

Dolby Atmos to zdobywająca coraz większą popularność technologia emisji dźwięku, która zapewnia widzowi jeszcze lepsze doznania podczas oglądania filmów. Początkowo zestawy audio z tym systemem kosztowały krocie, lecz z upływem czasu ich ceny spadają do bardziej przystępnego poziomu.

Jednym z nowszych produktów wspierających tę technologię jest Sib Evo firmy Focal. Jest to nowoczesny zestaw głośnikowy w konfiguracji 5.1.2-kanały, który możemy wykorzystać do oglądania filmów na Blu-ray Ultra HD, niektórych kanałów satelitarnych oraz zabawy grami komputerowymi.

Sib Evo to standardowy zestaw 5.1, wzbogacony o dwa dodatkowe kanały znajdujące się nad głową widza. Specjalnie do tego celu, zaprojektowano dwa nowe głośniki. Wyposażono je w 13-cm średnicy przetwornik Polyflex, 2 cm tweeter z miękką kopułką i 10-cm średnicy przetwornik skierowany ku górze, aby dźwięk odbijał się od sufitu, pomagając tworzyć lepszy efekt przestrzenny. Zestaw ma dodatkowo standardowe głośniki satelitarne oraz 200 W subwoofer.

Dolby Atmos

Zestaw Focal Sib Evo jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje 1100 funtów. Jeśli natomiast macie już standardowy zestaw 5.1 tej firmy, to głośniki satelitarne z Dolby Atmos można dokupić w cenie 450 funtów.

Dolby Atmos

Źródło: Whathifi.com

You may also like...