FONE 570Q – pierwszy phablet od GOCLEVER

Firma GOCLEVER zaprezentowała nowe urządzenie mobilne, stworzone z myślą o osobach, dla których ekran standardowego smartfona jest nieco zbyt mały, a typowy tablet – zbyt duży do noszenia przez cały dzień. Model FONE 570Q łączy w sobie zalety obu typów urządzeń mobilnych – ma wszystkie funkcje klasycznego smartfona z Androidem, jednak dzięki ekranowi o przekątnej 5,7″ można na nim wygodnie wykonywać operacje, do tej pory zarezerwowane raczej dla tabletów.

Już na pierwszy rzut oka widać, że najważniejszym atutem urządzenia jest właśnie dotykowy (5-punktowy multi-touch) wyświetlacz HD o rozdzielczości 1280 x 700 pikseli, wykonany w technologii IPS (co gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia). 5,7″ to znacznie więcej niż spotkamy w typowych smartfonach – ale rozmiar też jest wciąż na tyle rozsądny, że FONE 570Q można wygodnie używać do prowadzenia rozmów telefonicznych, używania jako samochodowej (i nie tylko) nawigacji GPS czy po prostu komfortowo nosić w kieszeni.

Jednocześnie jednak na takim ekranie zdecydowanie wygodniej niż na 3 i 4″ przegląda się strony WWW, czyta i pisze e-maile, ogląda filmy, czyta książki czy uruchamia gry. To świetny rozmiar dla użytkowników, dla których urządzenie mobilne ma być czymś więcej niż tylko “maszyną” do rozmów, wysyłania SMS-ów, poczty elektronicznej i sporadycznego surfowania po stronach WWW. Dodajmy, że urządzenia o takim rozmiarze wielu specjalistów uważa za coś pośredniego pomiędzy typowym smartfonem a niewielkim tabletem – aby to podkreślić, zwykło się je nazywać phabletami.

W przypadku GOCLEVER FONE 570Q wydajność niezbędną do wykonywania wszystkich multimedialnych (gry, filmy) i zawodowych (Internet, aplikacje biurowe) operacji zapewnia szybki czterordzeniowy procesor Cortex A7 QuadCore taktowany zegarem 1,2 GHz oraz czterordzeniowy układ graficzny SGX544 (wspierane przez 1GB pamięci DDR2 RAM). GOCLEVER-owy phablet ma wbudowane 4 GB pamieci flash (z możliwością rozszerzenia o kolejne 32GB za pomocą kart pamięci MicroSD), moduł Bluetooh, WiFi oraz podwójne złącze karty SIM (DualSIM), obsługujące również zakres częstotliwości usługi Aero2. Jest też oczywiście moduł GPS (łącznie z A-GPS), port microUSB 2.0, dwie kamery (przednia 0,3 MP oraz tylna 5 MP) oraz tuner FM. Zasilanie zapewnia akumulator o dużej pojemności 3200mAh, który sprawia, że FONE 570Q wytrzyma nawet do 100 godzin w trybie czuwania czy do 10 godzin nieustannej rozmowy. W zestawie (obok ładowarki, kabla USB i słuchawek) znajduje się również rysik pojemnościowy (sprytnie chowany w obudowie), który sprawdzi się jako dodatkowe ułatwienie przy kreacji dokumentów.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 4.2, dzięki któremu użytkownik otrzymuje możliwość prowadzania kilku kont na jednym urządzeniu czy interesującą funkcję MIRACAST (umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu z tabletu do ekranów zewnętrznych). Oprócz tego, użytkownik może dowolnie spersonalizować phablet za pomocą tysięcy aplikacji w sklepie internetowym.

Urządzenie mierzy 156x83x11, waży ok. 212 g i jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – grafitowej i białej. Najnowszy produkt GOCLEVER jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna FONE 570Q na polskim rynku to 899 zł.

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...