Nowy smartwatch 2022 Kumi KU5 Pro zmierzy nam ciśnienie i tętno

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy smartwatch 2022 Kumi KU5 Pro. Ten nowoczesny gadżet potrafi zmierzyć ciśnienie krwi oraz tętno, a może być nasz już za 1105 zł.

Osoby cierpiące na nadciśnienie muszą regularnie mierzyć ciśnienie krwi. Służą do tego ciśnieniomierze, lecz coraz częściej można do tego zadania wykorzystać także urządzenia noszone. Jednym z najnowszych produktów, który posiada na wyposażeniu taką funkcję jest smartwatch 2022 Kumi KU5 Pro.

2022 Kumi KU5 Pro przyda się osobom z nadciśnieniem

Zegarek z wyglądu przypominający Apple Watch, posiada wiele użytecznych funkcji, które szczególnie przydadzą się osobom z nadciśnieniem. Wyposażono go w specjalny pasek z wbudowanymi komorami powietrznymi, wykonany z miękkiego silikonu, który umożliwia pomiar ciśnienia.

Moduł nie jest wbudowany na stałe i można go od paska odłączyć, gdy nie jest aktualnie potrzebny. Przyszli nabywcy zegarka muszą jednak pamiętać, że nie posiada niezbędnych certyfikatów, a więc nie jest urządzeniem medycznym. To oznacza iż podawane wskazania mogą nie być tak dokładne jak w przypadku medycznych ciśnieniomierzy.

Sprawdź ceny popularnych smartwatchy

Oprócz pomiaru ciśnienia, sprzęt oferuje także kompleksową funkcjonalność monitorowania zdrowia. Składa się na nią m.in., pomiar temperatury ciała, tętna oraz poziomu natlenienia krwi. Urządzenie potrafi ponadto mierzyć częstotliwość oddechów sprawdzając działanie płuc oraz monitorować sen, zaś zebrane dane możemy przejrzeć w firmowej aplikacji. Temperaturę mierzy z dokładnością +/- 0,1 stopnia Celsjusza i robi to automatycznie, zaś w przypadku wykrycia nieprawidłowości, alarmuje użytkownika.

Oczywiście zegarek nie pomija też najważniejszej funkcjonalności tego typu sprzętu, czyli mierzenia aktywności fizycznej. Ma więc wiele trybów sportowych, a także liczy kroki oraz podaje ilość spalonych kalorii. Natomiast po sparowaniu ze smartfonem wyświetla powiadomienia o wiadomościach lub nadchodzących połączeniach. Prezentuje je na 1,7″ ekranie dotykowym o rozdzielczości 240 x 280 pikseli.

2022 Kumi KU5 Pro można zamówić bezpośrednio w firmowym sklepie obecnym na stronie AliExpress, gdzie oferowany jest w promocji za 1105 zł. Sprzęt dostępny jest z paskiem w kolorze czarnym oraz brązowym.

2022 Kumi KU5 Pro

Źródło

You may also like...