Nowy portfel Google obsłuży cyfrowe dokumenty i karty podróży

Google zaprezentowało dziś nową generację Google Wallet. Oferowany portfel nie służy już tylko do płatności, ale może też przechowywać cyfrowe dokumenty oraz oferuje wiele innych funkcji.

Podczas konferencji Google I/O, internetowy gigant zaprezentował wiele nowych produktów i usług. Jednym z nich jest nowa generacja portfela Google Wallet. Nowa aplikacja nie ogranicza się już do obsługi płatności, oferując dodatkowe możliwości. Największą wprowadzoną w niej nowością jest możliwość przechowywania cyfrowych dokumentów, które z czasem będą wydawane i zatwierdzane przez coraz większą liczbę rządów.

Obsługą funkcji zajmą się rozbudowane mechanizmy ochrony i przechowywania danych, które koncern zaprezentował. Dotyczą one ulepszonego szyfrowania end-to-end, bezpiecznej enklawy oraz możliwości oczyszczania tożsamości wbudowanych w usługi Google. Jest także Google Pay Pas. To zupełnie nowy proces, dzięki któremu płatności przy użyciu zwykłej karty, są automatycznie konwertowane na płatności przy użyciu numerów kart wirtualnych.

Google zamierza również zaoferować w nowej aplikacji obsługę cyfrowych kart podróży i kart szczepień. Te ostatnie będą znajdowały się w samym urządzeniu. To dlatego, by jego właściciel mógł zachować nad nimi pełną kontrolę, ze względu na wrażliwy charakter danych. Portfel będzie też miał obsługę kluczyków samochodowych, choć to będzie zależeć od danej marki.

Nowy Google Wallet będzie też dostępny na urządzenia z platformą WearOS, jak Pixel Watch, aczkolwiek posłuży tylko do płatności. Usprawniona wersja portfela pojawi się w sklepie Google Play już tego lata i początkowo trafi do 40 krajów.

Google Wallet

Źródło

You may also like...