Force Touch w nowym sprzęcie Xiaomi

Chiński koncern Xiaomi może i chce zwiększyć ceny produkowanych przez siebie produktów, ale stosowane w nich zaawansowane technologie są w stanie to usprawiedliwić. Najnowszym pomysłem azjatyckiego giganta są czułe na nacisk ekrany, które znają się w modelach Xiaomi Mi5S oraz Mi Note 2.

Xiaomi staje się coraz poważniejszym graczem na rynku smartfonów, projektując modele nie tylko wydajne, ale też wyposażone w prawdziwe nowinki technologiczne, które zapewniają im sporą przewagę nad produktami rywali.Taka nowinka znajdzie się na pokładzie dwóch najnowszych modeli Xiaomi Mi5S i Mi Note 2, które pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Pierwszy z nich będzie ulepszoną wersją modelu Mi5, natomiast drugi długo oczekiwanym następcą phabletu z serii Mi Note.

Źródła donoszą, że oba modele zostaną wyposażone w wyświetlacze z technologią Force Touch, czyli będą czułe na nacisk. Ponoć technologia, która znajdzie się na pokładzie smartfonów Xiaomi będzie znacznie lepsza niż ta, którą wykorzystuje firma Huawei oraz ma zamiar zastosować Meizu. Force Touch jest na wyposażeniu modelu Huawei Mate S, jednak jej funkcjonalność jest bardzo ograniczona i na jej tle nawet 3D Touch używany przez Apple prezentuje się znacznie lepiej. To co planuje wykorzystać Xiaomi ma być znacznie lepsze, choć dokładnie nie wiadomo pod jakim względem.

Znamy natomiast kilka szczegółów dotyczących samych smartfonów. Xiaomi Mi5S będzie mieć ten sam ekran o identycznej rozdzielczości co Mi5, a oprócz Force Touch otrzyma także ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, który jest znacznie dokładniejszy od obecnie stosowanych rozwiązań. Być może znajdziemy w nim także podwójną kamerę tylną.

Xiaomi Mi Note 2 będzie mieć 5,7″ ekran Full HD oraz Snapdragona 820 lub jego mocniejszą wersję 821, a także 6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci użytkowej. Tu również możemy spodziewać się Force Touch oraz ultradźwiękowego czytnika odcisków, jak również ceramicznej obudowy.

Oba modele smartfonów mają się ponoć pojawić w sprzedaży już w sierpniu tego roku.

Źródło: Gizmochina.comYou may also like...