Aplikacja Forda może wkrótce parkować auto bez udziału kierowcy

Aplikacja FordPass udostępniona użytkownikom aut Forda doczekała się aktualizacji. Znaleziono w niej kilka plików sugerujących pojawienie się funkcji autonomicznego parkowania pojazdu.

Część producentów samochodów oferuje w swych autach funkcję autonomicznego parkowania, dostępną z poziomu firmowej aplikacji. Być może taką opcję niebawem zaoferują użytkownikom pojazdy amerykańskiej marki Ford. Sugerują to pliki dodane do firmowej aplikacji FordPass.

Aplikacja tydzień temu otrzymała aktualizację, a specjaliści przyjrzeli się jej plikom i odkryli coś ciekawego. Znaleziono tam obrazy o nazwach “freeDriveBehind” oraz “freeDriveForward”. Pokazują szkice przedstawiające widok z góry Forda F-150 Lighting ze strzałkami skierowanymi odpowiednio z tyłu do tyłu i do przodu. Widać na nich również widok z przodu ciężarówki umieszczonej pomiędzy dwoma Mustangami Mach-E, a także zdjęcie iPhone’a z polem wyboru. Obrazy sugerują, ze może chodzić o funkcję parkowania bez kierowcy.

Funkcja zdalnego parkowania może być dla kierowców bardzo użyteczna. Pomaga bowiem ustawić auto w ciasnym garażu lub miejscu parkingowym, bez obawy utknięcia w kabinie. Czasem też zdarza się, że bezmyślni kierowcy ustawią swe pojazdy tak blisko naszego auta, że uniemożliwią nam wejście do niego. Wówczas taka funkcja może w wygodny sposób wysunięcie pojazdu z miejsca parkingowego.

Na razie aplikacja nie oferuje jeszcze funkcji autonomicznego parkowania. Znalezione pliki wskazują jednak na to, że być może będzie do niej dodana w niedalekiej przyszłości.

FordPass

Źródło

You may also like...