Zoom na Maca podsłuchuje nawet po zakończeniu połączenia

Użytkownicy Maca skarżą się na popularny komunikator Zoom. Ich zdaniem aplikacja nawet po zakończeniu połączenia ma dostęp do mikrofonu komputera i może podsłuchiwać użytkowników.

Prywatność jest w dzisiejszych czasach coraz trudniejsza do ochrony, szczególnie że, aplikacje nie są w stanie zapewnić jej w należyty sposób. Użytkownicy komunikatora Zoom na Maca skarżą się, że aplikacja nawet po zakończeniu połączenia nadal potrafi ich podsłuchiwać. Skąd to wiedzą? Ano stąd, że urządzenia Apple posiadają diodę pokazującą kiedy w użyciu jest kamera oraz mikrofon.

Problem pojawił się jeszcze w 2021 roku, więc pod koniec roku firma wypuściła aktualizację, która teoretycznie miała go rozwiązać. Okazało się jednak, że nie załatwiła sprawy, więc w ubiegłym miesiącu pojawiła się kolejna poprawka. W przypadku niektórych użytkowników problem udało się rozwiązać, ale jak się okazuje nie u wszystkich.

Część posiadaczy macOS Monterey twierdzi, że aplikacja nadal ich podsłuchuje. Według nich Zoom nawet po zakończeniu połączenia nadal ma dostęp do mikrofonu komputera, więc teoretycznie może rejestrować dźwięki.

Na razie nie wiadomo czy jest to powiązane jedynie z macOS Monterey, czy też bug jest obecny we wszystkich wersjach systemu macOS. Jeśli więc po zakończeniu rozmowy zauważycie u siebie diodę informującą o aktywnej kamerze i mikrofonie, najlepiej po prostu zamknąć aplikację.

Zoom

Źródło

You may also like...