Nowa aktualizacja Fortnite ułatwia budowanie fortu

Epic Games udostępnił kolejną aktualizację dla flagowej strzelanki Fortnite. Spodoba się ona przede wszystkim graczom mającym problemy z szybkim budowaniem konstrukcji.

Kluczowym elementem sieciowej rozgrywki w Fortnite jest budowanie. Szybkie stawianie konstrukcji jest bardzo istotne, ponieważ pozwala tworzyć osłonę przed ostrzałem przeciwnika, a tym samym wydłużyć naszą obecność na polu bitwy. Nie każdy gracz potrafi jednak szybko i sprawnie stawiać fortece, więc Epic Games postanowiło im to ułatwić.

Najnowsza aktualizacja wprowadza do gry przedmiot o nazwie Port-a-Fort. Gadżet z wyglądu przypomina nieco granat, a po jego rzuceniu na ziemię błyskawicznie pojawia się forteca, w której możemy się schronić. Przedmiot nie jest jednak łatwy do znalezienia, gdyż pojawia się w maszynach wendingowych, skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia oraz lamach. Nie będzie więc zbyt często spotykany, ale może nam w krytycznym momencie uratować życie.

Prócz Port-a-Fort, do Fortnite doszedł jeszcze nowy, limitowany czasowo tryb Soaring Solos. Wygląda jak typowa rozgrywka, lecz główną różnicą jest możliwość używania glidera podczas skoku z większej wysokości. Innymi słowy, można szybować po mapie.

Ostatnią nowością jest stadion Spiky Stadium. Jest to przedmiot znajdowany w czerwonych zrzutach zaopatrzenia i tworzy stadion obudowany pułapkami. Więcej szczegółów dotyczących aktualizacji znajdziecie na stronie producenta. Na poniższym wideo widać natomiast jak funkcjonuje Port-a-Fort.

Fortnite

Fortnite

Źródło: Epicgames.com

You may also like...