Fortnite Battle Royale trafi na smartfony z Androidem oraz iOS

Jedna z najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy jaką jest Fortnite Battle Royale, pojawi się na smartfony. Będzie oferować praktycznie dokładnie to samo co wersja pecetowa, a także umożliwi zabawę międzyplatformową.

Mam dobrą wiadomość dla fanów popularnej gry Fortnite Battle Royale, stworzonej przez studio Epic Games. Przedstawiciel modnego ostatnio gatunku Battle Royale, zostanie przeniesiony na urządzenia mobilne.

Epic Games właśnie zapowiedział wersję na smartfony i tablety z Androidem oraz iOS, która zapowiada się bardzo interesująco. Przede wszystkim dlatego, że zaoferuje dokładnie to samo co wersja wydana na konsole i pecety. Będzie więc taki sam gameplay, identyczne mapy, a nawet takie same cotygodniowe aktualizacje.

Co więcej, Epic Games zapowiada, że tytuł otrzyma funkcję Cross Play oraz Cross Progression. Oznacza to możliwość wspólnej zabawy użytkowników kilku różnych platform. Innymi słowy, posiadacz smartfona będzie mógł walczyć na tej samej mapie z użytkownikami peceta, Maca czy też konsoli.

Od 12 marca na oficjalnej stronie ruszają zapisy na Invite Event dla platformy iOS. Gdy zostaniemy zaproszeni, wówczas otrzymamy link do pobrania gry z App Store. Jeśli nie będziemy mieli tyle szczęścia, to również nie ma zmartwienia. W kolejnych miesiącach zwiększana będzie liczba graczy, więc jest szansa na dołączenie do zabawy. Dodatkowo osoby, które załapią się na zaproszenia, otrzymają kody, które będą mogły podarować przyjaciołom.

Jeżeli nie posiadacie jeszcze pecetowej wersji tej gry, to w promocyjnej cenie możecie ją zakupić w tym sklepie.

Fortnite

Źródło: Epicgames.com

You may also like...