Fortnite na Nintendo Switch niemal pewne

Epic Games planuje przenieść swą popularną grę Fortnite również na konsolkę Nintendo Switch. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale sugerują to oferty pracy dla studia Iron Galaxy Studios.

Popularna strzelanka Fortnite, dostępna na PC, Xboxa One, PlayStation 4, a nawet na smartfony, może wkrótce trafić również na Nintendo Switch (sprawdź aktualne ceny). Najwyraźniej Epic Games zamierza przenieść ją także na sprzęt japońskiego koncernu.

Oczywiście na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tych planów, jednak pojawiły się wskazówki, które mogą to sugerować. Są nimi oferty pracy dla studia Iron Galaxy Studios, odpowiedzialnego za konwersję na Switcha gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Oferty wprawdzie zostały już zmodyfikowane, ale wcześniej widniała w nich informacja, że zatrudnieni będą pracować właśnie nad tą grą.

Wygląda więc na to, że Iron Galaxy Studios przypadkiem ujawniło plany Epic Games. Oczywiście tego należało się prędzej czy później spodziewać. Strzelanka jest bowiem obecnie jedną z najpopularniejszych gier na rynku, więc udostępnienie jej milionom posiadaczy Nintendo Switch, byłoby logicznym krokiem. Epic Games w ten sposób znacznie zwiększyłby swe dochody.

Być może oficjalna prezentacja nowej wersji gry odbędzie się podczas targów E3, które rozpoczną się za parę dni. Natomiast pecetową wersję gry, o ile jeszcze jej nie macie, możecie kupić na tej stronie.

Fortnite

Źródło: Gamerant.com

You may also like...