Dzięki Fortnite artyści zarobią więcej pieniędzy

Epic Games zwiększy zyski artystów za twórczość dostępną w Unreal Engine Marketplace. Sukces Fortnite sprawił bowiem, że firma zmniejszyła swą prowizję.

Wiele dużych firm umożliwia współpracę artystom lub programistom, oferując pomoc w sprzedaży ich produktów, w zamian za niewielką prowizję. Epic Games również ma w swej ofercie takie wsparcie, a jest nim Unreal Engine Marketplace uruchomiony w 2014 roku.

Sklep pośredniczy w sprzedaży twórczości artystów i grafików, zapewniając im promocję oraz ułatwiając rozliczenia finansowe. Oczywiście Epic nie robi tego za darmo, gdyż od każdej transakcji pobiera zwyczajowe 30% prowizji. Sukces gry Fortnite, na której producent zarabia setki milionów dolarów miesięcznie sprawił jednak, że rynek nie jest już najważniejszą pozycją w dochodach firmy. Producent postanowił więc obniżyć swoją prowizję, zachęcając tym samym kolejnych artystów do współpracy.

Na oficjalnej stronie firmy pojawił się komunikat, w którym producent informuje o zmniejszeniu własnej prowizji do zaledwie 12 procent. W ten sposób dla artystów zostanie aż 88 procent kwoty ze sprzedaży tworzonych przez nich produktów. Epic jednak na tym nie poprzestaje. Firma zapewnia, że nowe zasady obejmują całą sprzedaż od czasu otwarcia sklepu.

Innymi słowy, twórcy treści współpracujący z Unreal Engine Marketplace, mogą się niebawem spodziewać sporej wypłaty. Dodatkowe 18 procent zysków będzie z pewnością miłą niespodzianką.

Fortnite

Źródło: Unrealengine.com

You may also like...