Thuraya X5-Touch pierwszym satelitarnym smartfonem z Androidem. Zadzwonisz z niego wszędzie

Smartfony w przypadku braku zasięgu stają się bezużyteczne. Tego problemu nie ma w przypadku Thuraya X5-Touch, gdyż jest to satelitarny smartfon z Androidem.

Na pewno nie raz spotkaliście się z sytuacją, gdy Wasz smartfon wyszedł z zasięgu sieci komórkowej. W takim wypadku urządzenie staje się praktycznie bezużyteczne, gdyż traci większość ze swych funkcji. Nie da się zatelefonować, nie działają mapy GPS, a wrzucenie fotki na portal społecznościowy staje się niemożliwe.

Tych wszystkich problemów nie będą mieć użytkownicy smartfona Thuraya X5-Touch. Jest to bowiem pierwszy na świecie satelitarny smartfon, wyposażony w platformę Android. W przeciwieństwie do zwykłych urządzeń mobilnych, produkt firmy Thuraya łączy się bezpośrednio z satelitami. Zapewnia więc łączność w dowolnym zakątku naszej planety, również tam gdzie nie ma dostępu do standardowej sieci komórkowej.

Urządzenie z wyglądu przypomina zwykły smartfon i jedynie grubość obudowy oraz dziwna antena sugerują nam, że jest to coś więcej. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to urządzenie posiada 5,2″ wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Pod maską pracuje Snapdragon 625 z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Do robienia zdjęć służy 8 MP tylna kamera oraz 2 MP przednia. Zasila go bateria o pojemności 3800 mAh, zaś funkcjonalność zapewnia Android 7.1 Nougat.

Z tego smartfona połączysz się wszędzie

Smartfon waży aż 262 gramy, a więc sporo więcej niż typowy telefon, a jego obudowa ma certyfikat IP67 oznaczający odporność na wodę i pył. Spełnia też wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810. A ponadto ma NFC i korzysta z systemów nawigacji GPS, BeiDou oraz GLONASS.

Thuraya X5-Touch wyposażono ponadto w funkcję Dual SIM z opcją always-on. Oznacza to, że pierwsza karta współpracuje z konwencjonalnymi sieciami komórkowymi, a druga służy do łączenia się z satelitami. Można więc wybierać z jakiej formy komunikacji chcemy korzystać. To bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż połączenia satelitarne są bardzo drogie i kosztują około 1-3 dolarów za minutę.

Smartfon trafi do sprzedaży już w grudniu i będzie oferowany w 160 krajach w cenie 999 funtów.

Thuraya X5-Touch

Thuraya X5-Touch

Źródło: Helpix.ru

You may also like...