Funkcje Galaxy AI dostępne w Galaxy S24, trafią także do starszych modeli

Samsung potwierdza, że funkcja Galaxy AI nie będzie ograniczała się tylko do serii Galaxy S24. Pojawi się również w starszych modelach tej marki, choć nie we wszystkich.

Jedną z największych nowości, którą Samsung wprowadził do serii Galaxy S24, jest bez wątpienia sztuczna inteligencja, działająca pod szyldem Galaxy AI. Technologia wprowadza do smartfonów wiele użytecznych funkcji. Wśród nich jest m.in. generator obrazów AI, który na podstawie opisu tekstowego może nam stworzyć dowolną grafikę.

Galaxy AI także w starszych smartfonach

Znacznie ciekawsza jest jednak jest jednak opcja Live Translate, która według zapewnień producenta, potrafi tłumaczyć w czasie rzeczywistym prowadzone rozmowy oraz otrzymywane wiadomości. Nie można też zapomnieć o Circle to Search, która zdecydowanie ułatwia wyszukiwanie treści w Internecie. Wystarczy jedynie zaznaczyć interesujący nas fragment na zdjęciu, np. jakiś fajny ciuch, zaś AI znajdzie go w sieci.

Początkowo sądzono, że funkcje sztucznej inteligencji ograniczą się wyłącznie do najnowszego flagowca, ale tak nie będzie. Szef działu obsługi klienta Samsunga potwierdził bowiem, że Galaxy AI trafi także do starszych urządzeń marki. Niestety niezbyt wielu.

Z oficjalnej zapowiedzi wynika, że na razie będą mogli liczyć na nie posiadacze całej serii Galaxy S23, łącznie z Galaxy S23 FE. A także Galaxy Z Fold 5 oraz Galaxy Z Flip 5. Właściciel ubiegłorocznego flagowca mogą go oczekiwać jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Zła wiadomość jest taka, że właściciele Galaxy S22 nie otrzymają nowych funkcji. To może być nieco dziwne, gdyż ten model także dostanie interfejs One UI 6.1, którego częścią jest Galaxy AI. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by działała na nim sztuczna inteligencja.

Tak jednak nie będzie, gdyż według przedstawiciela Samsunga, póki co firma chce ograniczyć dostępność technologii tylko do ostatniej generacji. Być może później się to zmieni, ale na razie jest jak jest. Musimy jednak pamiętać, że funkcje związane ze sztuczną inteligencją, będą darmowe tylko do końca przyszłego roku. Być może dlatego producent na razie nie chce rozszerzać ich na więcej modeli. Woli wcześniej sprawdzić jak duże będzie nimi zainteresowanie.

Gdybyście chcieli kupić któryś z modeli z serii Galaxy S24, ich ceny sprawdzicie na tej stronie. #reklama

Galaxy AI
Źródło: Samsung

You may also like...