Samsung Galaxy Z Fold 6 może być tańszy, producent planuje budżetową wersję

Składane smartfony to interesujący sprzęt, jednak wciąż bardzo drogi. Samsung chce to zmienić i planuje ponoć specjalny, dużo tańszy wariant modelu Galaxy Z Fold 6.

Składane smartfony Samsunga bez wątpienia odniosły spory sukces. Do tej pory sprzedały się wielu milionach egzemplarzy, a producent wciąż wypuszcza kolejne generacje co pokazuje, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich sprzedaż mogłaby być jeszcze większa, jednak czynnikiem zniechęcającym do zakupu jest wysoka cena. Zwłaszcza w przypadku rodziny Galaxy Z Fold, gdyż mało kogo stać, by wyłożyć na telefon 8 tys. zł.

Koreańska marka może więc zmienić marketingową strategię dotyczącą tej serii i wprowadzić do sprzedaży model bardziej atrakcyjny cenowo. Według serwisu The Elec, Samsung pracuje nad budżetowym wariantem nadchodzącego modelu Galaxy Z Fold 6. Trudno na razie powiedzieć o ile tańszy będzie w stosunku do standardowego wariantu, ale nawet tysiąc złotych może zrobić różnicę.

Skąd pomysł na tańszą wersję flagowego składaka? Z rosnącej konkurencji w tym sektorze rynku. Takie urządzenia oferuje coraz więcej firm, a na tle produktów koreańskiego giganta, znacznie lepiej prezentują się pod względem cen. Na przykład Xiaomi Mix Fold 3, który ma aż 16 GB RAM’u zamiast 12 GB jak Z Fold 5, można kupić za około 7 tys. zł, zaś za Samsunga trzeba dać niemal tysiąc złotych więcej. Równie atrakcyjnie kształtują się ceny składaków innych producentów.

Samsung musi więc walczyć o klienta, szczególnie na kluczowym dla firmy chińskim rynku, gdzie lokalni rywale osiągają równie dobre wyniki. Dodam, że firma już kilka lat temu próbowała wprowadzić na rynek tańszy składak, ale wówczas jej plany pokrzyżowała pandemia i spowodowane nią problemy z łańcuchem dostaw oraz dostępnością półprzewodników. Może tym razem uda się je zrealizować.

Galaxy Z Fold 6
Źródło: Samsung

You may also like...