Galaxy A5 2018 z wyświetlaczem Infinity Display

Udało się oficjalnie potwierdzić, że nadchodzący Galaxy A5 2018, będzie mieć wyświetlacz Infinity Display. Jego proporcje wyniosą 18.5:9, czyli tak jak w Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8, którego możecie kupić tutaj, był pierwszym smartfonem Samsunga z wyświetlaczem Infinity Display. Wygląda na to, że niebawem producent z takim ekranem będzie oferować więcej urządzeń, gdyż dostanie go również Galaxy A5 2018.

Już kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia wskazujące, iż wspomniany model może otrzymać taki panel. Teraz zostały one oficjalnie potwierdzone przez stronę HTML5 Test. Pojawiła się na niej specyfikacja testowanego modelu SM-A530F, który ma system Android 7.1.1 Nougat.

Wprawdzie rozdzielczość panelu nie dokładnie podana, ale wiemy, że ma proporcje 18.5:9, dokładnie takie jak we flagowym S8. Będzie to więc pierwszy telefon z rodziny Galaxy A z takimi proporcjami, gdyż poprzednie miały standardowe 16:9. To również oznacza, że smartfon nie będzie już miał czytnika odcisków na przednim panelu i prawdopodobnie zostanie on przeniesiony na plecki telefonu, tuż pod aparatem.

Galaxy A5 2018 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale nowe modele pojawią się na rynku w przyszłym roku.

Galaxy A5

Źródło: html5test.com

You may also like...