Dokument FCC potwierdza nowe proporcje ekranu oraz Infinity-O w Galaxy A8s

Amerykańska FCC przyznała certyfikat najnowszemu smartfonowi Samsunga Galaxy A8s. Dołączone do niego zdjęcie, potwierdza nowe wyposażenie sprzętu.

Podczas niedawnej konferencji prasowej Samsung, zaprezentował nowe podejście do kwestii notcha w ekranach smartfonów. Firma pokazała nam kilka rodzajów otworów wyciętych w wyświetlaczach, w których zainstaluje przednią kamerę. Jednym z pierwszych modeli, w których pojawi się koncepcja Infinity-O jest Galaxy A8s.

Nowy produkt przechodzi właśnie proces certyfikowania w FCC. Obrazki załączone do dokumentów pozwalają nam zobaczyć wygląd nowego sprzętu, potwierdzając jego wyposażenie. Wynika z nich po pierwsze, że wyświetlacz będzie mieć proporcje 19.5:9, a więc jest wyższy od ekranów w pozostałych smartfonach z rodziny Galaxy. Na screenie widzimy również okrągłą dziurę zlokalizowaną w lewym górnym roku. Jej obecność potwierdza też zrzut ekranowy. Możemy na nim zauważyć, że ikony powiadomień zostały przesunięte nieco na prawo niż zazwyczaj. W ten sposób nie będą zasłaniane przez otwór.

Taka lokalizacja kamery powinna sprawić, że producenci aplikacji nie będą musieli wkładać zbyt wiele wysiłku w dostosowanie swych produktów. Otwór jest na tyle mały, że nie powinien zasłaniać informacji prezentowanych w aplikacjach. Oczywiście czy tak będzie w istocie, przekonamy się dopiero gdy telefon trafi na sklepowe półki. A nawet jeśli trzeba będzie nieco zmodyfikować aplikacje, to na pewno będzie to znacznie łatwiejsze zadanie niż w przypadku standardowego notcha.

Galaxy A8s

Galaxy A8s

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...