Sony Xperia 5 II zapowiada się bardzo interesująco

Sony nie zamierza porzucać rynku urządzeń mobilnych. Japoński koncern przygotowuje kolejny model o nazwie Xperia 5 II, który zapowiada się całkiem ciekawie.

Sony dziś jest wprawdzie tylko cieniem dawnej potęgi na rynku urządzeń mobilnych, ale mimo to się nie poddaje. Wprawdzie dział mobilny wycofał się z wielu rynków, a sprzedaż jego urządzeń nie jest już tak wielka, to nadal projektuje nowe modele.

Firma właśnie przygotowuje się do premiery następcy wprowadzonego w ubiegłym roku modelu Xperia 5, którego jesienią zamierza pokazać na własnej prezentacji. Według przecieków dostarczonych przez Android Headlines, które ujawniają jego specyfikację, smartfon zapowiada się bardzo interesująco.

Xperia 5 II dostanie Snapdragona 865 z 5G

Możemy bowiem oczekiwać w nim nowego procesora Snapdragon 865, który z pewnością zapewni płynne działanie wszystkich aplikacji. CPU będzie współpracowało z 8 GB pamięci RAM, które pomogą w wielozadaniowości, jednak 128 GB pamięci użytkowej, wydaje się nieco dziwne. Współczesne topowe modele mają bowiem co najmniej 256 GB, a niektóre nawet 512 GB pamięci. Tymczasem 128 GB pojawia się w modelach ze średniej półki i na dzisiejsze czasy jest to trochę mało. Na szczęście będzie czytnik kart microSD, który pozwoli ją powiększyć.

Ekran CinemaWide 21:9 będzie natomiast podobny do tego z poprzedniej generacji. Jego przekątna wyniesie 6,1″, zaś rozdzielczość to Full HD+. Tym razem wyświetlacz będzie jednak miał odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz 240 Hz częstotliwość próbkowania. To zwiększy płynność wyświetlanego obrazu oraz reakcję na dotyk.

Xperia 5 II

Trzy aparaty nagrają wideo w 4K HDR/120 fps

Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu możemy spodziewać się potrójnego. Pierwszy będzie miał 12 MP sensor z przysłoną f/1.7 oraz 24 mm soczewkę z 82 stopniowym polem widzenia. Drugi jest teleobiektywem również z 12 MP sensorem f/2.4 oraz 3-krotnym zoomem. Trzeci aparat jest szerokokątny i także ma 12 MP soczewkę z przysłoną f/2.2 oraz 124-stopniowym polem widzenia. Aparat pozwoli także nagrywać filmy w 4K HDR z prędkością aż 120 kl/s. Zaoferuje również optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu w trybie wideo oraz Optical SteadyShot.

Xperia 5 II otrzyma również 4000 mAh baterię oraz złącze USB-C PD wspierające funkcję szybkiego ładowania. Dodatkowym plusem jest złącze słuchawkowe, a także technologia 5G.

Źródło

You may also like...