Latające auto SkyDrive odbyło swój pierwszy załogowy lot

Firma SkyDrive przeprowadziła pierwszy załogowy test latającego auta o nazwie SD-03. Jest to elektryczny pojazd pionowego startu, zaprojektowany do miasta.

Już niebawem wizja latających samochodów przedstawionych w animowanym serialu Jetsonowie, stanie się rzeczywistością. Coraz więcej firm pracuje bowiem nad tego typu pojazdami. Jedną z nich jest SkyDrive, którego wspiera japoński koncern Toyota.

Startup w tym tygodniu przeprowadził pierwszy załogowy test swego najnowszego latającego samochodu, który nazywa się SD-03. Jest to najmniejszy na świecie elektryczny pojazd VTOL, czyli pionowego startu i lądowania, który zaprojektowano specjalnie do użytku w dużych miastach.

Wyposażono go w osiem silników, które nie tylko zapewniają odpowiednią siłę ciągu potrzebną do uniesienia konstrukcji, ale też bezpieczeństwo pasażerów. W razie gdyby jeden z silników zawiódł, pozostałe wystarczą w zupełności aby bezpiecznie sprowadzić pojazd na ziemię.

Przeprowadzona właśnie próba to pierwszy test załogowym. A to oznacza że za sterami SD-03 siedział człowiek. Test odbył się w ośrodku testowym należącym do Toyoty, który znajduje się w mieście Toyota.

SkyDrive

Zanim jednak zobaczymy nad naszymi głowami latające auta SkyDrive, minie jeszcze sporo czasu. Firma dopiero pod koniec bieżącego roku roku rozpocznie testy swej technologii poza zamkniętym ośrodkiem testowym. Natomiast pierwsza komercyjna maszyna wyposażona w dwa miejsca, pojawi się dopiero w 2023 roku.

Jak wyglądał pierwszy lot tego niezwykłego pojazdu, zobaczycie na poniższym wideo.

Źródło

You may also like...