Kamera Face ID nie rozróżnia bliźniaków

Użytkownicy odkryli poważną wadę kamery Face ID obecnej w nowym modelu smartfona iPhone X. System nie potrafi bowiem rozróżnić bliźniaków.

Apple zapewnia, że kamera systemu Face ID obecna w modelu iPhone X, jest tak dopracowana, że w żaden sposób nie da się jej oszukać. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda i technologia ma pewność dość kluczową wadę, którą potwierdził serwis Mashable.

Witryna przeprowadziła własne testy, a ich rezultat jest dość interesujący. Wynika z nich bowiem, że kamera nie rozróżnia bliźniaków. W teście wzięły udział dwie pary identycznych bliźniaków: MJ i Marc Franklin oraz Carlos i Alex Cadorniga. Osoby te są tak bardzo do siebie podobne, że często wprowadza to w błąd ich przyjaciół.

W teście jeden z bliźniaków zarejestrował swe dane, a następnie drugi odblokowywał telefon. Nawet w przypadku użycia okularów, drugi bliźniak nie miał żadnego problemu z dostaniem się do telefonu.

Wygląda więc na to, że pogłoski o obniżeniu jakości kamery, by przyspieszyć produkcję nowego smartfona, mogą być prawdziwe. Dla porównania, w sierpniu 2015 roku przeprowadzono podobny test funkcji Windows Hello. Wówczas żaden bliźniak nie mógł dostać się do komputera brata.

Jeśli więc jesteście jednym z bliźniaków i zamierzacie mieć iPhone’a X, którego można kupić tutaj, to warto dodatkowo zabezpieczyć go kodem.

Face ID

Źródło: Mashable.com

You may also like...

6 komentarzy

  1. Tomek pisze:

    Użytkownicy odkryli.. przecież Apple samo o tym powiedziało w trakcie prezentacji telefonu we wrześniu.