Chińskie sklepy obniżają cenę modelu iPhone 8

Małe zainteresowanie modelem iPhone 8 w Chinach sprawiło, że tamtejsze sklepy znacznie obniżyły jego cenę. W niektórych telefon oferowany jest 170 dolarów taniej.

Coraz wyraźniej widać, że iPhone 8 nie wzbudza tak dużego zainteresowania, jak oczekiwałoby tego Apple. Pojawia się bowiem sporo sygnałów, mówiących o słabej sprzedaży tego modelu.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Największą z nich jest to, że telefon nie oferuje zbyt wielu zmian, które uzasadniałyby wymianę starszego modelu na nowy. Poza tym wiele osób czeka na premierę iPhone’a X, który już pojutrze trafi do sklepu i nie chce kupować smartfona, który od poprzednika niewiele się różni.

Taka sytuacja jest dla firmy z Cupertino niezwykle poważna, gdyż wpłynie na wyniki finansowe. A nie da się ukryć, że zainteresowanie sprzętem maleje. Szczególnie w Chinach, który jest kluczowym rynkiem dla produktów Apple i gdzie zawsze cieszył się one dużym powodzeniem. Najnowsze wieści mówią, że sprzedaż tego modelu jest tak niska, iż niektóre sklepy zdecydowały się obniżyć jego ceny.

Jednym z nich jest Suning.com, który spuścił cenę telefonu o 1100 juanów, czyli 166 USD. JD.com również zdecydował się na obniżkę o 880 juanów, a więc około 120 dolarów. Najdroższy wariant kosztuje tam obecnie 7000 juanów, co w przeliczeniu daje 1056 USD.

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnych danych o sprzedaży tego modelu, ale niedawno pojawiły się informacje, że Apple aż o ponad połowę zredukowało zamówienia. W listopadzie i grudniu z taśm produkcyjnych zejść ma jedynie 5 i 6 mln egzemplarzy tego sprzętu. Taka decyzja podjęta w okresie świątecznym świadczy o tym, że sytuacja jest bardzo poważna. Na polskim rynku iPhone 8 dostaniemy w cenie 3365 zł.

iPhone 8

Źródło: Scmp.com

You may also like...