Nokia 2 oficjalnie zaprezentowana

Asortyment smartfonów oferowanych przez HMD Global, wzbogacił się o najtańszy model. Jest nim Nokia 2, którą w Europie można kupić za 99 euro.

Kilka dni temu podałem pierwsze szczegóły techniczne dotyczące kolejnego smartfona fińskiej firmy HMD Global. Teraz producent oficjalnie zaprezentował nowy model i za kilka dni rozpocznie się jego sprzedaż.

Nokia 2 to obecnie najbardziej podstawowy i najtańszy model w ofercie tego producenta. Na europejskim rynku wyceniono go na 99 euro, co wydaje się przyzwoitą ceną, jak na oferowane możliwości.

Smartfon dysponuje 5-calowym ekranem LCD z matrycą IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (312 PPI). Pod jego maską zainstalowano czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 212. Układ bazujący na rdzeniach Cortex A7 taktowanych zegarem 1,3 GHz, wspierany jest przez jednostkę graficzną Adreno 304.

Pamięci operacyjnej znajdziemy w nim 1 GB RAM, natomiast wewnętrznej zainstalowano w nim 8 GB. Smartfon posiada również dwa aparaty: tylny z matrycą 8 MP, natomiast przedni dysponuje 5 MP sensorem. Telefon ma ponadto LTE z VoLTE, WiFi Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Producent zadbał także o obsługę dwóch kart SIM.

Nokia 2 może nie zachwyca specyfikacją, ale za to jego dużą zaletą jest 4100 mAh bateria. Taka pojemność przy reszcie podzespołów, powinna zapewnić telefonowi kilka dni działania na jednym ładowaniu.

Nokia 2

Źródło: Neowin.net

You may also like...