Apple nie obniżyło jakości kamery Face ID

Apple zaprzecza pogłoskom sugerującym obniżenie jakości Face ID, by przyspieszyć produkcję modelu iPhone X. Tak twierdzą dziennikarze Bloombega.

Nie da się zaprzeczyć, że Apple ma spore problemy z produkcją modelu iPhone X. Powodują one, że w momencie premiery dostępność nowego sprzętu będzie bardzo ograniczona. Samo Apple twierdzi, że dostawa zamówionego właśnie telefonu może potrwać nawet sześć tygodni.

Dziennikarze Bloombera twierdzą, że w celu przyspieszenia tempa produkcji, Apple poprosiło producentów podzespołów, by obniżyli dokładność technologii rozpoznawania twarzy systemu Face ID. Dzięki temu byłoby ją łatwiej produkować, a tym samym można by zwiększyć tempo wytwarzania podzespołów.

Apple oczywiście zaprzecza tym informacjom twierdząc, że są całkowicie nieprawdziwe. Zapewnia, że w żaden sposób nie zmieniało specyfikacji podzespołów i jest ona taka sama jak pierwotnie założono.

Nie wiadomo gdzie leży prawda, ale nie da się zaprzeczyć, że iPhone X jest dla Apple niezwykle ważny. Wiemy już, że iPhone 8 nie sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami. Tymczasem problemy z produkcją najdroższego smartfona ograniczą jego sprzedaż, co wpłynie na zyski koncernu. Sprawa jest tym poważniejsza, że dotyczy okresu przedświątecznego, który zawsze jest dla handlowców najlepszą porą roku.

Jeśli pieniądze nie stanowią dla Was problemu i macie ochotę kupić model iPhone X, to zapraszam do tego sklepu.

Face ID

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...