Słuchawki Galaxy Buds Pro alternatywą dla aparatu słuchowego?

Najnowsze badania sugerują, że słuchawki Galaxy Buds Pro mogą być alternatywą dla aparatu słuchowego. Sprawdzą się u osób z łagodnym i umiarkowanym upośledzeniem słuchu.

Upośledzenie słuchu niezwykle utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale na szczęście istnieją rozwiązania pozwalające ten problem zredukować. Są to oczywiście różnego rodzaju aparaty oraz implanty słuchowe, poprawiające słyszenie. Takie urządzenia bywają jednak dość kosztowne, ale mogą istnieć tańsze alternatywy.

W dzienniku medycznym Clinical and Experimental Otorhinolaryngology opublikowano wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez Samsung Medical Center. Wynika z nich, że w przypadku osób z z łagodnym i umiarkowanym upośledzeniem słuchu, alternatywą dla aparatu słuchowego mogą być słuchawki Galaxy Buds Pro.

Galaxy Buds Pro pozwalają lepiej słyszeć

Produkt koreańskiej marki porównano z aparatem słuchowym oraz osobistym produktem wzmacniającym dźwięk, sprawdzając go w trzech kategoriach.

  • Ocena elektroakustyczna: zbadano wyjściowy poziom ciśnienia akustycznego, zakres częstotliwości, równoważny szum wejściowy i całkowite zniekształcenia harmoniczne.
  • Ocena wzmocnienia dźwięku: przetestowano poziomy wzmocnienia dźwięku w siedmiu różnych częstotliwościach.
  • Ocena wydajności klinicznej: zbadano poziomu słuchu osób z urządzeniami i bez, a także ich zdolności rozpoznawania mowy.

W każdym z testów słuchawki działały znakomicie. Nastąpiła wyraźna poprawa poziomu rozpoznawania mowy i słów u poszczególnych osób, w porównaniu ze scenariuszami bez aparatów słuchowych.

Galaxy Buds Pro

Tak dobre wyniki testu to zasługa funkcji Ambient Sound, w którą wyposażono wspomniany produkt. Jest to opcja służąca do filtracji otaczającego użytkownika hałasu, aby mógł w pełni skupić się na muzyce. Funkcja umożliwia także prowadzenie rozmów bez wyjmowania słuchawek z uszu, dlatego pozwala wzmocnić dźwięk około 20 decybeli, aby można było wyraźniej słyszeć rozmówcę.

Powyższe badanie należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Słuchawki może i pozwalają nieco lepiej słyszeć. Jednakże patrząc na to z ekonomicznego punktu widzenia ich zakup jest mało opłacalny. Dedykowany aparat słuchowy dostaniemy w cenie od 150 do 350 zł. Tymczasem słuchawki Samsunga to wydatek niemal 900 zł, czyli nawet sześciokrotnie większy. Poza tym ich bateria wystarcza na około 8 godzin pracy, więc często należy ją ładować.

Galaxy Buds Pro

Źródło

You may also like...