W Galaxy Fold 2 kamera znajdzie się pod ekranem

Według najnowszych doniesień, Galaxy Fold 2 będzie pierwszym smartfonem Samsunga, z przednią kamerą ukrytą pod ekranem. Premiera urządzenia planowana jest na lipiec.

Kilka dni temu na rynku pojawił się Galaxy Z Flip, który już zdążył wzbudzić kontrowersje dotyczące wyposażenia. Najnowszy test wytrzymałości sugeruje bowiem, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom jego ekran nie chroni szkło lecz plastik. Mimo iż producent zapewniał, że będzie to specjalne szkło UTG.

Wiemy jednak, że nie jest to prawdziwy następca Galaxy Fold, gdyż ten planowany jest dopiero na lipiec. W internecie pojawiło się natomiast kilka nowych przecieków, zdradzających wyposażenie kolejnego składanego smartfona.

Według nich Galaxy Fold 2 występujący pod roboczą nazwą Project Camp, będzie pierwszym sprzętem Samsunga z kamerą umieszczoną pod wyświetlaczem. Koreańska marka jakiś czas temu oficjalnie potwierdziła, że od paru pracuje nad taką technologią. I najwyraźniej jest już gotowa do jej wykorzystania. Koreańskie źródło twierdzi też, że smartfon posiada identyczną konstrukcję jak pierwsza generacja tego modelu, a więc nadal będzie zginał się niczym książka. Urośnie natomiast jego wyświetlacz, którego przekątna po rozłożeniu wyniesie 7,7″.

Według przecieków smartfon pojawi się w sklepach w lipcu w cenie zbliżonej do pierwszej generacji, a więc będzie kosztował około 2000 dolarów. Taka cena oznacza, że sprzęt prawdopodobnie dostanie modem 5G.

Galaxy Fold 2

Źródło

You may also like...