Debiut składanego smartfona Samsunga ponownie się opóźni

Według ekspertów czerwcowa premiera Galaxy Fold jest coraz mniej prawdopodobna. Na składany smartfon trzeba więc będzie poczekać znacznie dłużej.

Jeśli chodzi o rynek urządzeń mobilnych, to ostatnio Samsung ma ogromnego pecha. Koreańska firma miała go zrewolucjonizować za pomocą pierwszego na świecie składanego smartfona. A tymczasem okazuje się, że premiera sprzętu coraz bardziej się opóźnia.

Pierwotnie rynkowy debiut urządzenia miał odbyć się 26 kwietnia, lecz przeszkodziły w tym pierwsze recenzje urządzenia. Redaktorzy dużych serwisów, którzy dostali go do testów wykazali sporo niedoskonałości tego projektu. Swoją cegiełkę dołożył również serwis iFixit, który odkrył dość poważną wadę konstrukcyjną. Specjaliści ustalili, że zawias odpowiadający za składanie sprzętu ma dużą lukę, przez którą do środka urządzenia mógłby łatwo wnikać kurz i wilgoć.

Samsung odwołał więc premierę Galaxy Fold, by wprowadzić w nim niezbędne poprawki, którymi firma niedawno się pochwaliła. Koncern zapewniał, że poślizg nie będzie duży i sprzęt na pewno trafi do sklepów już w czerwcu.

Najnowsze doniesienia koreańskich mediów wskazują jednak, że było to zbyt optymistyczne założenie. Źródła twierdzą bowiem, że na wewnętrzne testy producenta potrzeba znacznie więcej czasu niż pierwotnie zakładano. Sprawdzanie nieco zmodyfikowanego sprzętu jest bowiem procesem bardzo czasochłonnym, więc firma nie da rady wyrobić się ze wszystkim na czerwiec.

Z punktu widzenia klienta to oczywiście bardzo dobra wiadomość. Lepiej bowiem dopracować produkt w najdrobniejszych szczegółach niż potem miałby sprawiać problemy. Szczególnie biorąc pod uwagę wysoką cenę tego urządzenia.

Nie można jednak wykluczyć, że Samsung jeszcze bardziej opóźni debiut sprzętu. Jeśli jednak tak się stanie, będzie to oznaczać dla koncernu duże problemy. W końcu niebawem do sprzedaży trafi także Galaxy Note 10 i jeśli premierę obu produktów będzie dzieliło zbyt mało czasu, może na tym ucierpieć ich sprzedaż.

Galaxy Fold

Źródło: Yna.co.kr

You may also like...