Samsung wycofał wadliwą aktualizację do Galaxy S10

Po setkach skarg na najnowszą aktualizację do Galaxy S10, Samsung zdecydował się wycofać ją z dystrybucji. Producent będzie musiał teraz przygotować kolejny patch, który naprawi problemy wywołane przez poprzednika.

Zagraniczne fora poświęcone urządzeniom mobilnym, coraz bardziej zapełniają się skargami na najnowszą aktualizację dla Galaxy S10. Ostatnia poprawka zawierająca m.in., majowy pakiet bezpieczeństwa, spowodowała bowiem masę problemów użytkownikom tego sprzętu.

Jak już wcześniej informowałem, aktualizacja powoduje nie tylko zawieszanie się niektórych aplikacji, ale też całego telefonu. Kłopotów nie likwiduje nawet fabryczny reset telefonu, który pomaga jedynie na chwilę.

Producent wreszcie zareagował na zaistniałą sytuację i wycofał aktualizację z dystrybucji. Dokładnie nie wiadomo jak wielka jest skala problemu, gdyż wielu użytkowników twierdzi, że ich sprzęt działa tak jak powinien. Musi być jednak niemała, skoro Samsung postanowił wstrzymać dystrybucję. Jest to dobry krok, zwłaszcza że obecnie nie ma żadnego sposobu rozwiązania tego problemu.

Osoby, które pospieszyły się i zainstalowały pechową aktualizację, będą teraz musiały czekać na kolejną poprawkę. Nie wiadomo jednak ile to potrwa, więc pozostaje tylko mieć nadzieję, że Samsung potraktuje to priorytetowo.

Galaxy S10

Źródło: Sammobile.com

You may also like...