Wideodzwonek Amazon Blink przypilnuje posesji i zapowie zbliżającego się gościa

Amazon Blink to najnowszy wideodzwonek, który może stanowić pierwszą linię ochrony przed włamywaczami. Nagrywa obraz w jakości 1080p, posiada interkom oraz wykrywa ruch.

Zwykłe dzwonki do drzwi, które pozwalają gościom zaanonsować swe przybycie, powoli wychodzą z mody. Obecnie zastępują je wideodzwonki, które oferują szereg dodatkowych, niezwykle użytecznych funkcji. Przy ich pomocy możemy nie tylko zobaczyć kto stoi przed naszymi drzwiami, ale też porozmawiać z gościem, nawet gdy aktualnie nie ma nas w domu.

Najnowszym produktem tego typu jest Amazon Blink, który właśnie trafił do sprzedaży. Gadżet o nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie oferuje niezłe możliwości, w tym może pilnować domu jako część systemu alarmowego.

Urządzenie posiada wbudowaną kamerę wideo rejestrującą obraz w jakości 1080p, oferującą 135 stopniowy kąt widzenia w pionie oraz 80 stopniowy w poziomie. W polu widzenia mamy więc całkiem spory obszar znajdujący się przed drzwiami naszego domu. Filmy nagrywane są z prędkością 30 kl./s, a dodatkowo mogą być rejestrowane również w nocy.

Kamerę aktywuje nie tylko przyciśnięcie dzwonka, ale również czujnik ruchu, co dodatkowo powoduje wysłanie na smartfona powiadomienia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że ktoś zbliża się do drzwi zanim jeszcze dotrze do domu. Utrudni to również prace włamywaczom, próbującymi niepostrzeżenie podkraść się do drzwi.

A gdy gość znajdzie się już pod naszymi drzwiami, możemy z nim porozmawiać, co umożliwia wbudowany interkom. To przydatna funkcja, gdy nie chcemy otwierać drzwi osobom nieznajomym lub akurat nie ma nas w domu, a właśnie przybył kurier. Możemy mu wówczas powiedzieć, by zostawił przesyłkę u sąsiada.

Wideodzwonek jest też kompatybilny z asystentem Amazon Alexa, więc możemy go kontrolować za pomocą głosu. Mamy też możliwość ustawienia funkcji prywatności, a także spersonalizowanych alertów.

Amazon Blink zasilają dwie baterie AA, które według producenta wystarczą na około dwa lata działania. Sprzęt dostaniemy na Amazonie w cenie 49,99 dolarów.

Amazon Blink

Źródło

You may also like...