WhatsApp wreszcie wprowadza oczekiwaną od kilkunastu lat funkcję

WhatsApp wreszcie wprowadził niezwykle oczekiwaną przez użytkowników funkcję. Od teraz mogą oni przenieść swe rozmowy z Androida na urządzenia z systemem iOS.

Jak wiadomo użytkownicy nie są przywiązani na stałe do jednej z dwóch wiodących platform mobilnych. Wielu z nich decyduje się na przesiadkę z Androida na iOS i odwrotnie, co teoretycznie jest łatwe, ale w praktyce już nie do końca. Sama zmiana sprzętu nie stanowi problemu, jednak wyzwaniem może być natomiast przeniesienie danych, takich jak historia rozmów z używanego komunikatora.

WhatsApp wprowadza migrację z Androida na iOS

Sporo osób nie chce bowiem rozstawać się z zapisem rozmów i woli je mieć pod ręką. W przypadku popularnego komunikatora WhatsApp, nie było to jednak takie proste. Dopiero teraz aplikacja udostępniła swym użytkownikom możliwość migracji z Androida na iOS. Co ciekawe, funkcja działająca w odwrotną stronę jest dostępna od zeszłego roku, jednak posiadacze platformy Apple, dotychczas nie mieli takiej opcji.

Na szczęście właśnie stało się to możliwe, o czym poinformował właśnie sam dyrektor i założyciel Facebooka.

Dodajemy do WhatsApp możliwość bezpiecznego przełączania się między telefonami i przesyłania historii czatów, zdjęć, filmów i wiadomości głosowych między Androidem a iPhonem przy zachowaniu pełnego szyfrowania. To jest najbardziej pożądana funkcja.

Niestety szef Facebooka zapomniał wspomnieć, że aktualnie funkcja dostępna jest w wersji beta. A także o tym, że jej dystrybucja odbywa się etapami, więc nie trafi do wszystkich użytkowników w tym samym czasie. Część będzie więc musiała nieco poczekać, aż pojawi się jej finalna wersja. Jest też nieco inny haczyk, gdyż nie ma obecnie możliwości przeniesienia z Androida na iOS historii połączeń. Firma nie wyjaśnia jednak dlatego taka opcja nie jest dostępna.

Użytkownicy muszą także spełnić kilka innych warunków, by móc skorzystać z funkcji. Na ich telefonie powinien znajdować się co najmniej system iOS 15.5. Muszą też wcześniej zainstalować na smartfonie z Androidem aplikację Move to iOS. A dodatkowo powinni mieć na smartfonach z iOS i Androidem komunikator WhatsApp w wersji odpowiednio 2.22.10.70 i 2.22.7.74.

Ale to nie wszystkie przeszkody. Najdziwiejesze jest bowiem to, że iPhone musi być nowy lub fabrycznie zresetowany, aby można było wykonać migrację z Androida.

WhatsApp

Źródło

You may also like...