Samsung Galaxy Fold może zadebiutować już 6 września

Według najnowszych wieści 6 września odbędzie się długo oczekiwana premiera modelu Galaxy Fold. W tym dniu Samsung wprowadzi sprzęt do sprzedaży w Korei.

Po wielu perypetiach, przekładaniu premiery i koniecznych przeróbkach, być może pierwszy składany smartfon Samsunga wreszcie pojawi się w sprzedaży. Według serwisu Yonhap News, producent wprowadzi go do sklepów już 6 września. W tym samym dniu odbędzie się jego prezentacja na niemieckich targach IFA 2019.

Przypomnę, że Galaxy Fold miał pierwotnie pojawić się na rynku 26 kwietnia. Producent odwołał jednak premierę gdy wyszły na jaw wady konstrukcyjne. Okazało się bowiem, że źle zaprojektowany zawias może być źródłem poważnych problemów. Zbyt duża szczelina mogłaby powodować wnikanie do środka wilgoci, kurzu i brudu. Kolejnym problemem była folia chroniąca ekran przed uszkodzeniami. Wady ujawnione przez serwis iFixit zmusiły więc producenta do wprowadzenia niezbędnych poprawek.

Konstrukcję już przeprojektowano i niewiadomą pozostawała jedynie data premiery. Samsung chciał bowiem za wszelką cenę wprowadzić sprzęt na rynek przed premierą konkurencyjnego Huawei Mate X, który debiutuje tej jesieni. Wygląda na to, ze wreszcie znalazł dogodny termin.

Według raportu smartfon będzie kosztował 2,4 mln wonów, co w przeliczeniu daje około 7770 zł. Cena wydaje się zaporowa i raczej nie będzie to rynkowy hit. Producent jest zapewne podobnego zdania, gdyż nie oczekuje dużej sprzedaży. Firma liczy na to, że sprzeda około 20-30 tys. sztuk.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...