Galaxy Note 8 koszmarem serwisanta

iFixit wzięło na warsztat nowy smartfon Galaxy Note 8. Jego konstrukcja nie została zbyt dobrze pomyślana, więc serwis przyznał mu jedynie 4 punkty na 10 możliwych.

Kilka dni temu informowałem o najnowszym teście specjalistów z iFixit, którzy wzięli na swój warsztat oczekiwany Essential Phone. Telefon okazał się typową jednorazówką, którego samodzielna naprawa może skończyć się uszkodzeniem sprzętu. Z tego powodu serwis przyznał mu tylko 1 punkt.

Nieco lepiej wypadł Galaxy Note 8, który został właśnie przetestowany przez tych znanych specjalistów. Nowy produkt Samsunga otrzymał jednak ocenę tylko 4 punktów na 10 możliwych, gdyż jego konstrukcja została niezbyt dobrze przemyślana. Może więc sprawiać problem w przypadku samodzielnej naprawy, jak również dla niezależnych serwisów, które będą się nim zajmować.

iFixit skrytykowało sposób mocowania podzespołów, do czego wykorzystano dużą ilość kleju. Szczególnie trudno jest z tego powodu zdemontować mniejsze elementy znajdujące się w smartfonie.

Konstruktorzy przeprojektowali nieco wnętrze, zmieniając pozycję baterii i umieszczając ją na środku urządzenia oraz przenosząc silnik wibracyjny w prawy dolny róg. Sama bateria o pojemności 3300 mAh nie tylko przeszła rygorystyczny, 8-punktowy proces sprawdzianu bezpieczeństwa. Została też przetestowana przez zewnętrzną firmę Underwriters Laboratories, więc na pewno nie będzie sprawiać problemów.

Na szczęście większość komponentów jest modularna i można je wymienić niezależnie od innych. Niestety aby się do nich dostać, należy uprzednio usunąć dość kruchy i kosztowny tylny panel telefonu. Bardzo łatwo go uszkodzić, więc użytkownicy tego modelu raczej nie powinni robić tego samodzielnie.

Z pełną treścią testu możecie zapoznać się na stronie iFixit.

galaxy note 8

Źródło: iFixit.com

You may also like...