Fortnite zadebiutowało na Nintendo Switch

Potwierdziły się doniesienia sugerujące, iż Fortnite może pojawić się na konsolę Nintendo Switch. Gra dziś trafiła do sprzedaży i każdy posiadacz sprzętu japońskiej firmy, może dołączyć do grona jej użytkowników.

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia, że najpopularniejsza obecnie strzelanka Epic Games może pojawić się na konsolę Nintendo Switch. Przecieki te niewątpliwie bardzo ucieszyły użytkowników sprzętu japońskiej marki, gdyż mogliby dołączyć do 40 milionowej rzeszy użytkowników tej produkcji.

Doniesienia okazały się prawdziwe. Nowa wersja gry zadebiutowała właśnie na rynku. Szef amerykańskiego oddziału koncernu Reggie Fils-Aime potwierdził, ze gra trafiła do cyfrowego sklepu Switch eShop. Wersja przygotowana dla konsoli Nitendo jest bezpośrednią konwersją z pecetów. Choć tego jeszcze nie potwierdzono, to gracze będą mogli zapewne kupować skórki oraz kosmetyczne przedmioty.

Multiplayer w Fortnite nie oferuje jednak gry lokalnej, a więc nie da się bawić w obrębie jednego domu. Nick Chester, przedstawiciel Epic Games potwierdził na Twitterze, że nowa wersja strzelanki będzie oferować międzyplatformową rozgrywkę pomiędzy pecetem, Xboxem One, Mac’iem oraz smartfonami. Niestety użytkownicy konsol Nintendo nie będą mogli bawić się wspólnie z posiadaczami PS4. Sony bowiem blokuje taką opcję. Poza tym posiadacze konsol PS4 nie będą mogli zalogować się na swe konta na Switchu. Oznacza to brak możliwości zbierania cotygodniowych nagród oraz skórek i emotek.

Fortnite

Źródło: Slashgear.com

You may also like...