Google Pixel 6 może wspierać technologię UWB

Według najnowszych doniesień, Pixel 6 może wspierać technologię łączności UWB. Dzięki temu smartfon będzie mógł obsługiwać m.in., inteligentne lokalizatory.

Za kilka miesięcy Google oficjalnie wprowadzi na rynek swój kolejny smartfon z rodziny Pixel. Amerykański koncern często wyposaża swe urządzenia w nowinki technologiczne, takie jak radar Project Soli w modelu Pixel 4, więc kolejny sprzęt również może zaoferować coś nowego.

Przecieki mówią, że Google planuje zaimplementować w Androidzie 12 wsparcie dla technologii łączności UWB. Byłby to krok w dobrym kierunku, gdyż uczyniłby UWB API standardem na tej platformie. To z kolei pozwoliłoby wszystkim producentom smartfonów na wspieranie tej technologii.

Informacja nie jest rzecz jasna oficjalna, lecz według serwisu XDA, technologia przechodzi obecnie testy na urządzeniu o roboczej nazwie “Kruk”. To nie tylko kryptonim oznaczający przyszłe smartfony z rodziny Pixel. W szczególności służy bowiem do identyfikacji smartfona Pixel, działającego na chipie Google o roboczej nazwie Whitechapel Arm.

Przecieki te mogą sugerować, że obsługa UWB zadebiutuje w modelu Pixel 6, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Będzie to również pierwszy smartfon wykorzystujący niestandardowy procesor.

O wykorzystaniu technologii UWB słyszymy nie po raz pierwszy, lecz dotychczas nie znaliśmy choćby przybliżonego terminu wprowadzenia jej do użytku. Niewykluczone, że czegoś więcej na ten temat dowiemy się podczas zaplanowanej na ten miesiąc konferencji I/O 2021. Odbędzie się ona w dniach 18-20 maja.

Pixel 6

Źródło

You may also like...