Nokia w przyszłym roku powróci do smartfonów

O powrocie Nokii na rynek urządzeń mobilnych słyszeliśmy już wielokrotnie, lecz sama firma nigdy oficjalnie tego nie potwierdziła. Teraz to zrobiła, podczas prezentacji planów i strategii na najbliższe lata. Wiemy, że w 2017 roku pojawią się w sprzedaży pierwsze urządzenia oferowane pod jej szyldem.

Nokia po niezbyt udanej współpracy z Microsoftem, z którym rozstała się jakiś czas temu, planowała powrót na rynek smartfonów. Teraz wiemy już oficjalnie, że taki plan zostanie zrealizowany, gdyż potwierdzono go podczas konferencji Capital Markets Day.



Najnowsza edycja organizowanej przez Nokię co roku imprezy pod nazwą Capital Markets Day, odbyła się w Barcelonie, a fiński koncern przedstawił na niej swą strategię, działania i cele finansowe zaplanowane na lata 2017-2018. Jednym z nich jest wejście na rynek smartfonów już w przyszłym roku.

Jak już było wcześniej wiadomo, Nokia nie będzie samodzielnie produkować urządzeń mobilnych, a jedynie użyczać swego szyldu. Koncern współpracować ma na tym polu z fińską firmą HMD Global oraz tajwańskim przedsiębiorstwem Hai Precision Industry Co, które znamy jako Foxconn.

Nokia udostępni HMD swe patenty, które następnie zostaną wykorzystane do opracowania nowych smartfonów i akcesoriów obrandowanych marką fińskiej firmy. Foxconn zajmie się natomiast ich produkcją oraz będzie prowadził dział badawczo-rozwojowy. Umowa obejmuje okres 10 lat, a po jego zakończeniu firma zdecyduje, czy ją przedłużyć czy tez zakończyć.



Pierwszym smartfonem oferowanym pod szyldem Nokii będzie modele Nokia D1C, który pojawi się w przyszłym roku. Telefon otrzyma system Android 7.0 Nougat, ekran o rozdzielczości 1080p, 3 GB RAM, 32 GB pamięci użytkowej oraz procesor Snapdragon 430.

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...