Galaxy S7 to bezpieczny smartfon

W związku z pojawianiem się w sieci coraz większej liczby doniesień o zapłonach smartfonów z rodziny Galaxy S7, pojawiło się podejrzenie, że może szykować się powtórka z Galaxy Note 7. Samsung wydał więc oświadczenie, w którym zapewnia, że jego produkt jest w pełni bezpieczny.

Od kilku tygodni w sieci pojawia się coraz więcej raportów dotyczących problemów ze smartfonami Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge, które również zaczynają płonąć. Flagowce, te po wycofaniu z rynku Galaxy Note 7, są obecnie jedynym produktem Samsunga zdolnym do rywalizowania z nowymi modelami smartfonów konkurencji.Doniesienia dochodzą z całego świata i choć nie jest ich wiele, to jest wystarczająco dużo, by wywołały zaniepokojenie wśród użytkowników tych modeli, obawiających się powtórki sytuacji z Galaxy Note 7, dwukrotnie wycofanego z rynku z powodu samozapłonu.

Co gorsza, wciąż nie jest znana przyczyna takiego zachowania się Galaxy Note 7. Koreański koncern bowiem nie poradził sobie z jej ustaleniem, więc teraz zajęło się tym rządowe laboratorium, które już otrzymało od producenta pięć egzemplarzy smartfona i będzie je dokładnie badać.

Samsung postanowił więc uspokoić opinię publiczną i wydał więc oficjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że jego sprzęt z rodziny Galaxy S7 jest w pełni bezpieczny i użytkownicy nie mają się czego obawiać. Producent przyznał wprawdzie, że zdarzają się nieliczne incydenty, ale spowodowane są zewnętrznymi uszkodzeniami i nie wynikają z wad fabrycznych.Koreański koncern zapewnia nie ma potwierdzonych sygnałów o wadzie baterii w żadnym ze sprzedanych egzemplarzy, których tylko na rynku amerykańskim jest ponad 10 mln.

Stoi również na stanowisku, że wszystkie eksplozje, które się dotychczas zdarzyły, wynikają z fizycznego uszkodzenia sprzętu, np. upadku na ziemię. Podkreśla jednak, że dopóki nie dokładnie nie zbada zniszczonych urządzeń, nie jest możliwe określenie prawdziwej przyczyny awarii.

Źródło: Samsung.com

You may also like...