Program wymiany baterii dla iPhone’ów 6s

Apple w ciągu jednego tygodnia uruchomiło drugi już program naprawy wadliwych smartfonów. Pierwszy z nich dotyczył wady elektroniki obsługującej dotykowe ekrany w modelu iPhone 6 Plus, a teraz firma zapowiada darmową wymianę baterii w modelu iPhone 6s.

W ubiegłym tygodniu informowałem o problemach z chińskimi iPhone’ami 6 i 6s, które bez powodu potrafią się wyłączać, nawet wówczas gdy bateria naładowana jest w 50 procentach. Najwyraźniej to właśnie ona jest przyczyną tej awarii, gdyż Apple ogłosiło darmowy program jej wymiany.Apple zapewnia, że awaria dotyczy tylko niewielkiej części urządzeń. Sprawa musi być jednak poważna i najwyraźniej nie ogranicza się wyłącznie do Chin, skoro szefostwo koncernu zdecydowało się uruchomić program darmowej wymiany baterii.

Program obejmuje wszystkie egzemplarze iPhone’a 6s, które zostały wyprodukowane w okresie od września do października ubiegłego roku, a w których najwyraźniej znajduje się bateria z wadą fabryczną.

Jeśli więc Wasz telefon nieoczekiwanie wyłącza się podczas użytkowania, to warto sprawdzić jego numer seryjny i upewnić się, czy kwalifikuje się do wymiany. Jeśli tak, to producent radzi zarchiwizowanie wszystkich danych znajdujących się w jego pamięci, wymazanie ustawień fabrycznych oraz wyłączenie funkcji Find my iPhone, a następnie dostarczenie go do autoryzowanego sklepu.Producent podkreśla, że podczas tego programu serwisowego, nie będą naprawiane pęknięcia ekranu, a jedynie wymieniona zostanie bateria na w pełni sprawną. Jeżeli jednak już z własnej kieszeni zapłaciliście za wymianę baterii, to firma obiecuje zwrot pieniędzy.

Źródło: Theverge.com

You may also like...