Podróbki AirPods dostępne w Chinach

Bezprzewodowe słuchawki AirPods przeznaczone do nowych iPhone’ów, mogą pojawić się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Chińczycy nie zamierzają jednak tyle czekać i już teraz wprowadzili do sprzedaży ich podróbki.

Chiny nadal mają bardzo luźne podejście do kwestii praw autorskich i chronionych znaków towarowych. Jeśli więc uznają, że na jakiś produkt jest popyt, to wypuszczają na rynek jego podróbkę, nie przejmując się właścicielem marki.

Tak jest również w przypadku słuchawek AirPods, które mają poważne opóźnienie premiery. Bezprzewodowe słuchawki współpracujące z iPhonem 7, który nie posiada standardowego gniazda słuchawkowego, miały pojawić się w sklepach już kilka tygodni temu.

Nie udało się jednak wprowadzić ich do sprzedaży, gdyż uniemożliwiają to problemy techniczne. Jak wynika z nieoficjalnych przecieków, Apple ma problemy z jakością dźwięku, jak również z baterią, która jest bardzo słaba i wystarcza jedynie na krótki czas korzystania ze słuchawek.

Apple nie podało wprawdzie nowej daty premiery swych słuchawek, ale media spekulują, że może to być nawet przyszły rok, więc cierpliwość fanów marki wystawiana jest na dużą próbę. Chińczycy nie zamierzają jednak tyle czekać i właśnie wprowadzili do sprzedaży podróbki AirPodsów.

Oferuje je m.in. sklep Taobao, a słuchawki wyprodukowane przez firmę Dacom, kosztują w zależności od wersji od 18 do 43 dolarów. Jest to znacznie mniej niż 159 dolarów, które trzeba będzie zapłacić za oryginalny produkt.

Dacom 7S X1 działa w trybie czuwania przez maksymalnie 6 dni, zaś zasięg bluetooth wynosi aż 20 metrów. Słuchawek można używać do słuchania muzyki, jak również odbierania połączeń telefonicznych. Wyposażono je także w automatyczne pauzowanie muzyki, gdy zostaną wyjęte z uszu i wznawianie jej odtwarzania po ponownym włożeniu. Pozwalają również aktywować Siri.

Innymi słowy oferują dokładnie to samo co zapewni nam produkt Apple, a kosztują niemal 90 procent mniej.

AirPods

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...