Goophone N2 kolejnym klonem Galaxy Note 2

Informowałem już o jednym chińskim klonie Samsunga Galaxy Note 2, ale jest ich znacznie więcej. Najnowszy w zasadzie niczym się od oryginału nie różni.

Goophone N2 to kolejny klon Galaxy Note 2, który na pierwszy rzut oka jest praktycznie nie do odróżnienia od oryginału i można go poznać tylko po tym, że nad ekranem brakuje logotypu Samsunga. Reszta jest w zasadzie identyczna.

Nie tylko wzornictwo Goophone N2 jest podobne do Note 2. Specyfikacja techniczna także niewiele odbiega od oryginału. W obudowie znajduje się najnowszy 4-rdzeniowy chip Mediatek MT6589 1,6 GHz, a N2 jest pierwszym produkcyjnym smartfonem, w którym wspomniany chip jest instalowany.

Ekran o przekątnej 5,5-cala ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli i podobnie jak w pierwowzorze, może być obsługiwany rysikiem. Mamy też dwie kamery (8 i 2 Mpix), a także 3000 mAh baterię oraz Androida 4.1 Jelly Bean. Brakuje natomiast LTE, choć jest 3G. Goophone N2 bije jednak na głowę Note 2 w kwestii pudełka. Smartfon dostarczany będzie w małej, aluminiowej walizce

Goophone N2 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery i ceny, ale jeśli będzie konkurencyjna wobec oryginału, a można być niemal pewnym, że tak właśnie będzie, to kupowanie Galaxy Note 2 przestanie mieć sens. Szczególnie, że oferuje naprawdę dużą wydajność – smartfon w benchmarku Antutu uzyskał aż 12522 punkty. Dla porównania oryginał ma 13815, a więc niewiele więcej.

Źródło: Gizchina.com

You may also like...