Vivo Nex zachwyca zastosowanymi rozwiązaniami

Można by sądzić, że w dziedzinie smartfonów nie da się już wymyślić nic nowego. Vivo Nex przeczy tej tezie pokazując, że modny notch wcale nie jest potrzebny,a by mieć bezramkowy ekran.

Chińska firma Vivo lubi przecierać szlaki na rynku smartfonów i jako pierwsza wprowadzać innowacje pojawiające się następnie w innych modelach. To właśnie ona zaczęła jako pierwsza oferować w swym sprzęcie wysokiej klasy układy audio, cienkie obudowy oraz 8 GB pamięci RAM. Teraz producent znowu staje się prekursorem kolejnego rozwiązania, mianowicie wysuwanej kamery.

Do sprzedaży trafił właśnie jej najnowszy model Vivo Nex. Smartfon od samego początku wzbudzał duże zainteresowanie, gdyż w bardzo nowatorski sposób rozwiązuje problem notcha. Wielu producentów stosuje go, by zwiększyć powierzchnię wyświetlacza. Tymczasem Vivo poszło w innym kierunku i wyposażyło swój smartfon w chowaną kamerę do selfie. Dzięki temu rozwiązaniu ekran praktycznie nie ma ramki, co zapewnia telefonowi bardzo atrakcyjny wygląd. A poza tym zajmuje aż 91,24% powierzchni przedniego panelu.

Zapytacie zapewne, gdzie w takim razie umieszczono głośnik, skoro w Vivo Nex nie ma notcha. Otóż nie ma głośnika, gdyż jego rolę pełni cały wyświetlacz, wyposażony w technologię Screen SoundCasting. Producent nie wspomina natomiast o sensorach światła i zbliżeniowym, ale można założyć, że również znajdują się pod ekranem.

Pod względem specyfikacji, smartfon klasyfikowany jest jako model topowy. Posiada więc 6,59″ ekran AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Jego sercem jest najmocniejszy obecnie Snapdragon 845 z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci flash. Tylny aparat jest podwójny i posiada 12 MP + 5 MP sensory, natomiast przednia kamera do sellfie ma 8 MP. Wysuwa się ona z obudowy, gdy tylko jest potrzebna, czyli gdy tylko uruchomimy aplikację aparatu.

Na pokładzie smartfona znajdziemy również głosowego asystenta Jovi, opracowanego przez inżynierów Vivo. Podobnie jak Bixby posiada on dedykowany przycisk do jego aktywacji. Dodam też, że zasila go bateria o pojemności 4000 mAh, a systemem operacyjnym jest Funtouch OS 4.0, bazujący na Androidzie 8.1 Oreo.

Vivo Nex kosztuje na chińskim rynku w przeliczeniu około 700 dolarów i na razie będzie dostępny tylko w tym kraju. Będzie też tańszy wariant tego modelu z procesorem Snapdragon 710, 6 GB RAM oraz 128 MB pamięci. On również otrzyma podwójną kamerę główną.

Vivo Nex

Vivo Nex

Vivo Nex

Vivo Nex

Vivo Nex

Vivo Nex

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...