Ekran OLED tylko dla iPhona 8 Plus?

Od pewnego czasu mówi się, że Apple planuje przestawienie się na ekrany OLED i takie matryce pojawią się prawdopodobnie w przyszłorocznym modelu iPhone’a. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że mogą one jednak ograniczyć się tylko do modelu iPhone 8 Plus.

Wielu producentów smartfonów z Androidem już dawno przestawiło się na wyświetlacze OELD i spotykane są one nie tylko we flagowych modelach, ale też znacznie tańszych urządzeniach.Tego typu technologia ma wiele zalet, gdyż oprócz lepszej jakości obrazu, zużywa też mniej energii od tradycyjnych paneli LCD. Co w przypadku niewielkich baterii urządzeń przenośnych, ma kluczowe znaczenie dla użytkownika.

Apple dotychczas trzymało się paneli LCD, jednak technologia idzie do przodu, więc firma z Cupertino już od jakiegoś czasu przymierza się do przestawienia się na ekrany OLED. Nieoficjalnie mówi się, że takie panele będzie mieć iPhone 8, jednak z najnowszych doniesień wynika, że nie wszystkie warianty tego modelu otrzymają taki wyświetlacz.

Z doniesień KGI Securities wynika, że OLED będzie zarezerwowany tylko dla iPhone’a 8 Plus. Może to oznaczać, że w przyszłym roku Apple wprowadzi do sprzedaży aż trzy warianty tego modelu. Wcześniejsze doniesienia mówiły bowiem o standardowym iPhonie 8 z 4,7″ ekranem, 5,5″ modelu Plus z podwójną kamerą, a teraz wychodzi na to, że będzie jeszcze jeden wariant Plusa z ekranem OLED.Na razie to tylko plotki, więc na razie nie wiadomo dokładnie jak postąpi koncern Apple w tej sprawie i czy faktycznie zrezygnuje z dotychczas stosowanych technologii na rzecz nowocześniejszego rozwiązania.

Wcześniejsze doniesienia mówiły jednak, że już iPhone 7 może być dostępny w trzech wariantach, ale jak widać producent zdecydował inaczej. Ekran OLED zwiększyłby jednak atrakcyjność iPhone’ów w oczach klientów, co w przypadku nieustannie spadającej ich sprzedaży, miałoby dla producenta duże znaczenie.

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...