Galaxy Note 9 z większą baterią i mocniejszą ładowarką

Plotki sugerujące, że Samsung zdecyduje się włożyć do Galaxy Note 9 większą baterię, zdają się potwierdzać. Najnowsze doniesienia z Chin mówią, że model ten może otrzymać akumulator o pojemności 4000 mAh, a oprócz tego mocniejszą ładowarkę bezprzewodową.

Piętą achillesową praktycznie każdego smartfona jest jego bateria, która szybko się wyczerpuje. Szczególnie doskwiera to posiadaczom topowych modeli ze sporymi ekranami i mocnymi procesorami, które potrzebują dużo energii. Tymczasem producenci flagowców, pomijając chińskie firmy, zazwyczaj nie instalują w swym sprzęcie dużych baterii. Odstępstwem od tej reguły może być najnowszy model smartfona z rodziny Galaxy Note.

Już od pewnego czasu pojawiają się doniesienia, że Galaxy Note 9 może dostać większy akumulator. Poprzedni ma na wyposażeniu baterię o pojemności 3300 mAh, która nie zapewnia zbyt długiego czasu działania. Jej powiększenie byłoby więc przyjemną niespodzianką i wiele wskazuje na to, że producent może nam ją zrobić. Najnowsze doniesienia z Chin sugerują bowiem, że smartfon otrzyma baterię o pojemności aż 4000 mAh. Tak sugeruje jedne z tamtejszych źródeł przecieków.

Oprócz większej baterii możemy też liczyć na szybszą ładowarkę bezprzewodową. Ten element jest już niemal pewny, gdyż potwierdzają go dokumenty amerykańskiej FCC. Znajduje się w nich ładowarka o numerze modelowym EP-N6100, której parametry pracy wynoszą 12V/2.1A. Dla porównania ubiegłoroczny model miał 9 V/1.67A. Wyższe napięcie i natężenie może sugerować, że czas ładowania sprzętu znacząco się skróci.

Galaxy Note 9

Źródło: Weibo.com

You may also like...