Google Nexus 10 – poznaliśmy specyfikację techniczną

Apple może już zacząć martwić się o zainteresowanie własnymi tabletami, gdyż coraz dłuższymi krokami zbliża się premiera Nexusa 10, najnowszego tabletu Google, który jest jeszcze lepszy i mocniejszy.

W Google Play pojawiła się oficjalna specyfikacja urządzenia, która przedstawia się bardzo obiecująco. Tablet posiada 10-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, którego przed uszkodzeniami chroni trzecia generacja wytrzymałego szkła Gorilla Glass.

Użytkownicy nowego tabletu nie powinni narzekać na wydajność urządzenia, gdyż zadba o to Snapdragon 800, czyli ten sam układ, który znajdzie się w Nexusie 5, wspierany przez Adreno 330. Możemy też liczyć na 3 GB pamięci RAM, 8 Mpix kamerę tylną i 2 Mpix przednią, a także WiFi, Bluetooth, NFC, oraz złącza microUSB i 3,5 mm słuchawkowe.

Nexus 10 nie jest dużym urządzeniem, jego rozmiary to 258.9 x 172.6 x 7.9 mm, zaś waga wynosi tylko 584 gramy. Jak widać jest dość smukły, a mimo to projektantom udało się wcisnąć do obudowy baterię o pojemności aż 9600 mAh. Oczywiście urządzeniem zarządzać ma najnowszy Android 4.4 KitKat, a jeśli wierzyć doniesieniom mediów, to oficjalna prezentacja urządzenia odbędzie się 1 listopada, równolegle z Nexusem 5.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...