Galaxy S10 może zachować gniazdo słuchawkowe

Samsung jeszcze nie podjął jeszcze decyzji w sprawie gniazda słuchawkowego w Galaxy S10. Firma ponoć wciąż zastanawia się czy go zachować, czy usunąć.

Powinniśmy przyzwyczaić się już do tego, że w nowych smartfonach gniazdo słuchawkowe staje się rzadkością. Producenci uznali, ze zaoszczędzą kilka dolarów usuwając je, a użytkowników zmuszą do kupowania przejściówek lub bezprzewodowych słuchawek.

Samsung dotychczas pozostawiał gniazdo słuchawkowe w swym sprzęcie, lecz może się to zmienić w przypadku nadchodzącego flagowca Galaxy S10. Chodzą bowiem słuchy, że koreański koncern zamierza wkrótce zrezygnować z instalacji tego elementu wyposażenia. Natomiast nowy flagowiec może być jednym z pierwszych, który nie będzie go posiadał.

Co innego mówią dziennikarze Bloomberga, według których decyzja dotycząca przyszłości gniazda słuchawkowego nie została jeszcze podjęta. Powołując się na własne źródła twierdzą, że, producent wciąż testuje ten pomysł. Ponoć inżynierowie koncernu przygotowali jeden prototyp, który nie posiada portu do podłączenia słuchawek.

Istnieje więc szansa, że Samsung może zdecydować o usunięciu gniazda. Jeśli jednak uzna, że spowoduje to więcej strat niż korzyści, może je pozostawić. Sprawa nie jest więc jeszcze przesądzona i być może przyszli nabywcy nowego flagowca będą mogli wciąż korzystać z posiadanych słuchawek przewodowych.

Galaxy S10

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...