Gmail posiada obecnie 1,5 mld użytkowników

Poczta elektroniczna Gmail jest obecnie jedną z najpopularniejszych usług Google. Według najnowszych informacji, ma ona 1,5 mld użytkowników z całego świata.

Na rynku dostępnych jest wiele darmowych skrzynek pocztowych, oferowanych m.in., przez największe portale internetowe. Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność i bezpieczeństwo naszej poczty, to trudno znaleźć usługę lepszą niż Gmail. Serwis oferowany przez koncern Google nie tylko nie zasypuje nas reklamami, ale też efektywnie chroni przed spamem. W dodatku bardzo łatwo synchronizuje się pocztę z różnymi urządzeniami, a poza tym oferuje też kilka innych funkcji.

Nic więc dziwnego, że z usługi korzysta duża część mieszkańców naszej planety. Amerykański koncern pochwalił się właśnie na Twitetrze, że obecnie poczta ma 1,5 mld aktywnych użytkowników. Naturalnie nie oznacza to, że korzysta z niej tyle właśnie osób. Wielu użytkowników posiada bowiem po kilka adresów emailowych, używanych np., prywatnie oraz służbowo. Rzeczywista liczba osób korzystających z usługi może więc być nieco mniejsza, ale to i tak imponujący wynik.

Dla porównania dodam, że Facebook ma aktualnie około 2 mld aktywnych użytkowników na całym świecie.

Gmail

Źródło: Twitter.com

You may also like...