Problemy z ekranem w modelu iPhone 13; wyświetlacz staje się różowy

Coraz więcej użytkowników modelu iPhone 13 zgłasza problem z wyświetlaczem. Ekran w przypadkowych momentach zabarwia się na różowo lub fioletowo. Niestety fabryczny reset oraz próba aktualizacji oprogramowania nie przynoszą żadnych efektów.

Nowoczesne smartfony czasem mają problemy z wyświetlaczami, które sprawiają takie czy inne problemy. Bardzo często na panelach pojawiają się przebarwienia w różnych kolorach i takiego kłopotu w 2020 roku doświadczyli m.in., posiadacze modelu iPhone 11, którym ekran zieleniał. Producentowi na szczęście udało się go rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania. Ale najwyraźniej nie do końca, gdyż podobna wada pojawia się teraz w smartfonach z serii iPhone 13.

W sieci pojawia się coraz więcej skarg użytkowników twierdzących, iż ekran smartfona losowo zabarwia się na różowo lub fioletowo. Problemu nie rozwiązuje fabryczny reset telefonu, ani także próba aktualizacji jego oprogramowania.

Najwyraźniej problem dotyka urządzeń oferowanych na chińskim rynku i rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Tamtejsze media społecznościowe takie jak Webibo, zalewają doniesienia wściekłych użytkowników, prezentujących zdjęcia swych telefonów. Co gorsza różowy ekran nie jest jedyną wadą, gdyż towarzyszą mu lagi, zawieszenia się telefonu, automatyczne restarty oraz inne niepożądane efekty.

Ciekawostką jest to, iż problem nie jest stały i pojawia się oraz znika całkowicie samoistnie. Inną zauważoną cechą jest to, iż gdy ekran zmienia kolor na różowy, ikony paska stanu oraz inne informacje są nadal widoczne.

Wsparcie techniczne producenta twierdzi, że problem nie dotyczy wadliwego sprzętu i sugeruje aktualizację smartfona. Niestety to w żaden sposób nie pomaga, co może wskazywać jednak na wadę fabryczną. Na szczęście Apple oferuje wówczas wymianę telefonu na nowy.

Problem dotyczy całej rodziny iPhone 13, a więc także modeli 13 Pro oraz 13 Pro Max.

iPhone 13

Źródło

You may also like...