Nowa hulajnoga Segway-Ninebot sama znajdzie stację ładującą

Segway-Ninebot zaprezentowało nową hulajnogę KickScooter T60, która rozwiązuje problem ładowania ich baterii. Nowy pojazd samodzielnie podjedzie do stacji dokującej.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, elektryczne hulajnogi stały się niezwykle popularne. Takie pojazdy są dużo lepszym rozwiązaniem niż rowery, gdyż osiągają spore prędkości, mają niezły zasięg, a ich największą zaletą jest możliwość ich złożenia. Zajmują wówczas niewiele miejsca, więc możemy je łatwo zabrać ze sobą, co ułatwia dojazdy do pracy lub szkoły.

Oprócz możliwości indywidualnego zakupu takiego pojazdu, w coraz większej liczbie miast, można je wypożyczyć na minuty. To fajna sprawa, jednakże z punktu widzenia firm oferujących takie wypożyczalnie, największym problemem jest kwestia ładowania sprzętu. Przedsiębiorstwa muszą więc płacić ludziom za zbieranie pojazdów z ulic, ładowanie ich, a następnie odwożenie na miejsce.

Wkrótce jednak przestanie to być potrzebne. Firma Segway-Ninebot, podczas prezentacji zorganizowanej w Beijing zaprezentowała całkowicie nową hulajnogę o nazwie KickScooter T60. Pojazd wyposażono w trzy koła (dwa z przodu i jedno z tyłu) oraz sztuczną inteligencję, a także zdalny dostęp do internetowej chmury. Dzięki takiemu osprzętowi, może on poruszać się całkowicie samodzielnie, bez pomocy człowieka.

Taka funkcja bardzo przyda się wszystkim wypożyczalniom hulajnóg, gdyż pojazd sam podąży do stacji ładującej. Nie trzeba więc będzie zbierać go z ulic i ręcznie ładować, ponieważ proces ten odbędzie się w pełni automatycznie.

Segway-Ninebot twierdzi, że KickScooter T60 trafi na rynek już na początku przyszłego roku. Już teraz wzbudził jednak zainteresowanie takich firm jak Uber oraz Lyft, które chciałyby go zakupić do swych usług. Cena pojazdu nie jest jednak niska, gdyż wyniesie w przeliczeniu aż 1420 dolarów. Dla porównania, standardowe hulajnogi kosztują od 100 do 300 dolarów. Nowinki technologiczne muszą jednak droższe, ale funkcja samodzielnego ładowania baterii, z pewnością szybko zrekompensuje koszt zakupu sprzętu.

KickScooter T60

Źródło

You may also like...